Son Dakika Haberleri: "Sevgiyle Koru Projesi" Sokak Hayvanlarına Yuva Olacak

"Sevgiyle Koru Projesi" Sokak Hayvanlarına Yuva Olacak

11 ay önce

Sosyal sorumluluk projesi başlatan Tepe Betopan A.Ş ürettiği kulübelerle sokak hayvanlarına umut oluyor.

Sokak hayvanlarına özellikle kış aylarında korunaklı yerler bulmak da git gide zorlaşıyor. Hem soğuktan korunup hem de yaşamsal aktivitelerini devam ettirebilmek sokak hayvanları için oldukça zor. Hayvanları sadece beslemek değil aynı zamanda korunmalarını da sağlamak gerekiyor çünkü yiyecekten sonra en büyük ihtiyaçları barınmak. Maalesef ülkemizdeki barınakların çoğu dolup taşıyor ve hayvanlar açlık ve hastalıkla boğuşuyor.

Tepe Betopan A.Ş tarafından AR-GE çalışmaları kapsamında üretilen suya dayanıklı, A1 yangın sınıfına sahip yanmaz ürünler, böceklenme yapmayan, güneş ışınlarına dayanıklı ve kimyasal ürün içermeyen ürünlerle sokak hayvanlarına özel olarak tasarlanmış kulübeler yaptırılıyor. Tepe Betepon Satış ve Pazarlama Müdürü Kenan Kafdal: "Sokak hayvanları için özel olarak tasarladığımız kulübeler, sokaklarda yaşayan hayvan dostlarımızın zorlu hava koşullarından korunmasını sağlayarak, hayatlarını kolaylaştıracak. Bu aşamada bünyemizde olan bayiliklerimiz sponsorlarımız olacak. Başlangıçta bu projeye sahip çıkacak ilgili belediyeler aracılığıylayılda 200 adet kulübe dağıtılacak. Tepe Betopan'ın 5 yıl içerisindeki hedefi ise Türkiye'nin her yerine bu kulübelerden dağıtarak sokak hayvanlarına umut olmak. Bu yolda ilerlerken bütün hayvan dostlarının projemize destek vermesini umuyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 05.12.2018 02:08 Kaynak: BültenlerVergi cezalarında uzlaşmayla indirim
ABD Savunma Bakanı Mark Esper'den küstah Türkiye açıklaması Son dakika: Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentyev: Kürtler, Şam ve Moskova arasında anlaşmaya varıldı