Şevket Çoruh'un "Baba Sahne"Si Açıldı - Son Dakika

Şevket Çoruh'un "Baba Sahne"Si Açıldı

02.04.2017 00:00
Şevket Çoruh'un

Sinema ve dizi oyuncusu Şevket Çoruh'un kendi imkanlarıyla yaptığı "Baba Sahne" tiyatrosunun açılışı gerçekleşti.

Sinema ve dizi oyuncusu Şevket Çoruh'un kendi imkanlarıyla yaptığı "Baba Sahne" tiyatrosunun açılışı gerçekleşti.

Çalışmaları tamamlanan Kadıköy'deki "Baba Sahne" tiyatrosu, 10 yıl önce hayatını kaybeden usta oyuncu Savaş Dinçel'in 75. doğum gününde tiyatroseverlerle buluştu.

Çok sayıda ünlünün ve tiyatroseverin katıldığı açılışta AA muhabirine konuşan Çoruh, "Bugün Savaş Dinçel'in 75. yaş gününü kutluyoruz. Aynı zamanda sahnemizi ona armağan ediyoruz. Burası artık Savaş Dinçel salonu. Güzel tiyatrolar yapacağınıza ve güzellikler saçacağına inanıyorum. Burada biz ekip olarak, hep birlikte büyük bir aileyiz." dedi.

Hedeflerinin çok daha büyük salonları, hayata kazandırmak olduğunu belirten Çoruh, bu tiyatronun adını "Baba Sahne" koyma gerekçesini ise "Kendilerini yetim hissetmemek." şeklinde açıkladı.

Geceye katılan oyuncu İlker Ayrık ise "Hepimizin hayali olan bir şeyi, Şevket gerçekleştirdi. Buranın her santimetrekaresinde, onun emeği var. Bizler, tiyatroların buldozerlerle değil alkışla yıkılması gerektiğine inanıyoruz. Baba Sahne'nin alkışının hep çok olmasını diliyorum." diye konuştu.

Gecede "Savaş Dinçel Ödülleri" kapsamında "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü Demet Evgar'a, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülü Erdal Beşikçioğlu'na, "En İyi Yazar ve "En İyi Yönetmen" ödülü ise Ferhan Şensoy'a verildi.

Şevket Çoruh'un Baba Sahne Si Açıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şevket Çoruh'un 'Baba Sahne'Si Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü Hayatını kaybeden Maradona'nın ölmeden önceki son sözleri ortaya çıktı