Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi - Son Dakika

Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi

22.08.2018 12:10
Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi, System.String[]

TÜRK müziğinin en önemli seslerinden Müzeyyen Senar'ın iz bırakan şarkıları, Şevval Sam'ın yorumu ile Bodrumlular ile buluştu.

TÜRK müziğinin en önemli seslerinden Müzeyyen Senar'ın iz bırakan şarkıları, Şevval Sam'ın yorumu ile Bodrumlular ile buluştu. Senar'ın 84 yıllık sanat hayatından önemli kesitlerin müzikle harmanlandığı gece, sanat severlerden beğeni topladı.

Bodrum'da özel bir organizasyon firması tarafından düzenlenen 'Bodrum Yaz Konserleri' kapsamında Şevval Sam, "100 yaşın kutlu olsun Müzeyyen" isimli müzikal projesi ile sahne aldı. Bodrum Antik Tiyatro'da düzenlenen Figen Şakacı'nın yazdığı müzikali, Engin Alkan yönetti. Konseri  aralarında ünlü oyuncu Ruhsar Öcal, Müzeyyen Senar'ın kızı Feraye ve Gazeteci Güneri Civaoğlu'nun aralarında bulunduğu yaklaşık 1500 kişi izledi. 84 yıllık sanat hayatına pek çok unutulmaz eser sığdıran sanatçının hayatından önemli kesitlerin müzikle harmanlandığı gösteri izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Müzeyyen Senar ile birlikte çalışan usta müzisyenler, Serdar Kaşıkçılar, İsmail Topyanak, Mustafa Taşpınarlı, Sezgin Sezer ve Fahrettin Yanar da Sam'a eşlik etti.

Müzikli gösteride Müzeyyen Senar'ın Bursa'dan İstanbul'a gelişi, Atatürk'ün önünde ilk kez şarkı söyleyişi gibi önemli anılarının sahnelendiği yaklaşık iki saat süren müzikalde, sanatçının anneliği, aşkları, hüzünleri ve mutluluklarına dair kesitlerde seyirciyle paylaşıldı. Konserin sonlarına doğru Senar'ın 100'üncü yaşını kutlayan Şevval Sam, "Onun adı Müzeyyen, o ölecek değil ya biz ağladığımızda, her aşık olduğumuzda bir daha doğacak" dedi. Gösterinin sonunda seyirciler için çok özel bir sürpriz hazırlayan, 'Müzeyyen' ekibi, duayen sanatçının kızı Feraye Işıl'ı sahneye davet etti. Sahnede Müzeyyen Senar'ın 'Feraye' şarkısını seslendiren kızı Işıl, seyirciden büyük alkış aldı.

- Muğla

Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi
Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi
Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi
Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi
Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Son Dakika: Türk gemisindeki hukuk dışı aramayla ilgili AB, Almanya ve İtalya büyükelçilerine nota verildi Bülent Arınç'tan "AK Parti'den istifa edecek misiniz?" sorusuna net yanıt: Neden istifa edeyim? Eski Fenerbahçeli Max Kruse, gol attığı Köln maçında rekorun kıyısından döndü Galatasaray oyunu rakip kaleye yıktı! Art arda pozisyonlardan sonuç gelmedi İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler Türk gemisine yapılan baskınla ilgili Cihat Yaycı'dan bomba yorum: AB Zirvesi öncesi karşı koz elde etmeye kalktılar ancak başaramadılar