Seyahat kısıtlaması kalktı çuvalını alan yolcular otogara akın etti - Son Dakika

Seyahat kısıtlaması kalktı çuvalını alan yolcular otogara akın etti

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine genelge gönderilerek bugünden itibaren Türkiye genelinde seyahat kısıtlamasının kalktığının duyurulmasının ardından Mardin'de çuvalını alan yolcular otogara akın etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine genelge gönderilerek bugünden itibaren Türkiye genelinde seyahat kısıtlamasının kalktığının duyurulmasının ardından Mardin'de çuvalını alan yolcular otogara akın etti.


Korona virüs nedeniyle sefer başlamadan önce otobüsler dezenfekte edildikten sonra yolcular sosyal mesafe çerçevesinde koltuklarına yerleştiriliyor. Otobüs firmaları tarafından yolculara maskesiz yolculuk yapmamaları hususunda bilgilendirmeler yapıldıktan sonra maskesiz otobüse binen yolcular geri gönderilerek maske temin edilmeleri temin ediliyor. Korona virüs dolayısıyla yolcu sayısının yarıya indirilmesi nedeniyle bilet fiyatlarında artış yaşandı. Otobüs bileti almak üzere otogara gelen müşteriler bilet fiyatının iki katı fiyat ile karşılaşınca şaşkınlık yaşadı. İstanbul'a gideceğini söyleyen Ethem Yurdakul, bilet fiyatını yüksek gördüğünü kaydetti. Yurdakul, "Hayırlısıyla memleketimize gideceğiz, bilet fiyatları yüksek görünüyor ama gel gelelim kaptanlara sorduğumuz zaman çok zarar ettiklerini, para kazanamadıklarını söylüyorlar. Çünkü neticede yolcu sayısı yarıya inmiş, gideceğiz hayırlısıyla. Otobüslerin hijyenine dikkat eden otobüs personelleri bayağı çaba gösteriyorlar" dedi.


"Seferler eskisi gibi değil, yolcu sayısı düştü"


Otobüs seferlerinin eskisi gibi olmadığını, yolcu sayısının düştüğünü söyleyen otobüs kaptanı H. Seyithan Güneş ise, "Bugünden itibaren kısıtlamalar kalktı, normale dönüş olacak. Seferler eskisi gibi olmayacak koltuk sayısı 44 olan otobüslerimizde 22 yolcu taşıyabiliyor, 54 koltuklu otobüslerimizde ise 27 yolcu taşıyoruz. Kısıtlama var halen, yolcu sayısı da az ama muavinlerimiz bagajlar için çalışacak" diye konuştu.


"Yolcular mağdur oluyor ama firmalarımız da mağdur oluyor"


Yolcuların fiyat nedeniyle mağdur olduğunu ancak firma sahiplerinin de mağdur olduğunu kaydeden Otogar Müdürü Onur Karaoğlu,"Yolcular mağdur oluyor ama firma sahipleri de mağdur oluyor. Yolcu sayısının yarıya indirilmesiyle maalesef bu durum ortaya çıkıyor. Müşterilerimiz de mağdur durumda kalıyor. 500 lirayı aşmamak üzere biletler kesiliyor" şeklinde konuştu.


Durumların bir an önce düzelmesini temin eden otobüs firması işletmecisi Kadri Koca ise durumun yolcu sayısıyla ilgili kısıtlamanın bir an önce çözümlenmesini beklediklerini sözlerine ekledi. - MARDİN

Son Dakika

17:27 Selahattin Demirtaş'ın tahliyesi için yapılan başvuru reddedildi 17:10 Yunanistan Başpiskoposu'ndan küstah Ayasofya sözleri: Türkiye cüret edemez 16:35 Gelibolu Yarımadası'nda orman yangını! 300 hektara yakın bir alan kül oldu 16:28 Son 3 günde koronavirüs vakalarının en çok arttığı iller arasında olan kentte termometreler 52 dereceyi gösterdi 16:17 Dijital Türkiye Platformları üzerinden alınan barkodlu belgeler resmi belge sayılacak 15:56 Benevento'dan teklif alan Nagatomo, Al Nasr'dan gelen teklifi reddetti 15:48 Bakan Akar, Rus yapımı savaş helikopterinin önünde Libya için kararlılık mesajı verdi 15:41 Sakarya'daki kaza göz göre göre gelmiş: Patlayacağız dedik, böyle olacağını biliyorduk 15:00 CHP'li Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, makam odasının kapısını söktürdü 14:30 Kız meselesi yüzünden 4 kişi tarafından feci şekilde dayak yiyen genç, 4 gün komada kaldı 14:05 Küçük çocuğun yardım çığlığına koşan genç kadın, sapığı yakalayıp emniyete teslim etti 12:33 13 yaşındaki kız "10 yaşındaki çocuktan hamile kaldım" demişti! Bebeği dünyaya geldi 12:27 Cem Uzan'dan beklenmedik Selahattin Demirtaş çıkışı: Serbest bırakılmalı 11:47 18 yıldır kayıp olan iş adamının yasak aşk kurbanı olduğu ortaya çıktı! Diri diri yakmışlar 09:32 Dört kadın bir oldu, tartıştıkları adamı yol ortasında evire çevire dövdü