Seydişehir'de Olta Balıkçılığına İlgi Arttı - Son Dakika

Seydişehir'de Olta Balıkçılığına İlgi Arttı

06.04.2018 12:29
Seydişehir'de Olta Balıkçılığına İlgi Arttı, System.String[]

Seydişehir Suğla Gölü'nde başlayan av yasağıyla birlikte Çarşamba kanalı her gün olta balıkçılarının akınına uğruyor.

Seydişehir Suğla Gölü'nde başlayan av yasağıyla birlikte Çarşamba kanalı her gün olta balıkçılarının akınına uğruyor.

Suğla Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Mustafa Aşkayanar, konuya ilişkin açıklamasında, amatör ya da sportif amaçlı olta balıkçılığının ilçede artık çok popüler olduğunu söyledi.

Bazı vatandaşların spor bazılarınınsa ihtiyaç dolayısıyla balıkçılıkla ilgilendiğini belirten Aşkayanar, "Bazı kanallarımızda av yasağı olmadığı için vatandaşlar rahat bir şekilde gönüllerince eğlenme fırsatı buluyor." dedi.

Çarşamba kanalında kadın, erkek, genç, yaşlı onlarca kişi olta sallıyor.

Bazı vatandaşlar bu şekilde stres atarken bazıları da güzel bir akşam yemeği heyecanıyla balık tutuyor.

Olta balıkçılığı yapan emekli vatandaş Mehmet Kar, konuya ilişkin, "Her gün yiyeceğimiz balığı alıyoruz. Av yasağının başlamasıyla birlikte küçük balıklar kenara daha çok gelmeye başladı. Bu ilerisi için bence umut verici. Bazı günler 3 kilo balık yakalıyorum." dedi.

Olta balıkçılığı tutkunlarının sayısının her geçen gün arttığını belirten diğer vatandaş Sema Can da "Torunumla birlikte zaman geçirmek için buraya gelerek balık tutuyoruz. Her geçen gün ilginin arttığı olta balıkçılığı büyük, küçük herkesin en güzel sosyal aktivitesi haline dönüşmüş durumda." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Seydişehir'de Olta Balıkçılığına İlgi Arttı - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlk etapta 50 milyon doz aşı ülkemize gelecek Yıldız Tilbe'nin son görüntüsü sevenlerini üzdü: Seni böyle görmeyelim İstanbul'da kar yağışı yarın öğleden sonra etkili olacak! İşte beyaz örtü yapacağı ilçeler İkinci el araç satışları salgınla son 5 yılın zirvesine çıktı Son Dakika! Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a füzeli saldırı girişimi hava savunma sistemleri sayesinde engellendi Annesini ve ağabeyini koli bandıyla boğarak öldüren zanlının ilk sözleri: Klozette uyuşturucu maddeleri gördüm Pazar esnafını ziyaret eden İmamoğlu'na vatandaştan zor soru: Korona yok mu size? Perili bir evde yaşadığını düşünen adam, duvarların arasında gizli kasa buldu