Seydişehir'de Umre İçin 80 Kişi Kayıt Yaptırdı - Son Dakika

Seydişehir'de Umre İçin 80 Kişi Kayıt Yaptırdı

19.01.2012 14:20
Seydişehir'de Umre İçin 80 Kişi Kayıt Yaptırdı, System.String[]

Seydişehir'den umreye gitmek isteyen 80 kişi İlçe Müftülüğüne kayıt yaptırdı.

Seydişehir'den umreye gitmek isteyen 80 kişi İlçe Müftülüğüne kayıt yaptırdı.

Umre ibadeti için kotanın olmadığını belirten Seydişehir İlçe Müftsü Sıtkı Beydilli, isteyenlerin rahatlıkla kutsal topraklara gidebileceğini söyledi.

Seydişehir'den şuana kadar İlçe Müftülüğüne umreye gitmek için 80 kişinin başvurduğunu ifade den Beydilli, "Biz sadece kendimize olan kayıtları biliyoruz. Özel şirketlerle gidecek olan umrecilerin sayısını bilemiyoruz. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız her umre kafilesi için bayan din görevlisi veriyor. İlçemizden de bu amaçla bayan din görevlisi istendi. Bu konuda da görevlendirme yapacağız" dedi.

Herkesin istediği ayda istediği sürede umreye gidilebileceğini hatırlatan Müftü Beydilli "Umrede ön kayıt olayı yok. Parasını ödeyerek kesin kayıtla umreye gider. Umre fiyatları konumuna ve konaklamasına göre değişiyor. En yüksek fiyat 1485 avro... Diyanet İşleri Başkanlığı bir ticari firma olmadığı için hizmet kalitesinden taviz vermiyor. Ayrıca prensip olarak şirket ve firmaların aleyhinde değiliz."

2012 yılında Seydişehir'den ilk umre kafilesinin 11 Şubat tarihinde gideceğini belirten Beydilli, ayrıca Ramazan ayına kadar umre kayıtlarının devam edeceğinin ayrıca umrecilere seminerler düzenleneceğini bildirdi.

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Seydişehir'de Umre İçin 80 Kişi Kayıt Yaptırdı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Künefeyi çikolata ile buluşturan usta, talebe yetişemiyor