Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi kurslarına yoğun ilgi - Son Dakika

Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi kurslarına yoğun ilgi

22.01.2020 11:32
Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi kurslarına yoğun ilgi, System.String[]

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan mesleki, sosyal-kültürel, el sanatları ve okuma yazma kursları yoğun ilgi görüyor.

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan mesleki, sosyal-kültürel, el sanatları ve okuma yazma kursları yoğun ilgi görüyor.

"Her zaman, her yerde, herkes için eğitim" sloganıyla yola çıkan Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında ilçe halkına hizmet veriyor, talepler doğrultusunda çeşitli kurslar açıyor. Seyitgazi ilçe merkezi ve Kırka başta olmak üzere birçok mahallede çeşitli branşlarda açılan ve her yaştan insanın ilgi gösterdiği kurslarda, kursiyerler birbirinden güzel eserler ortaya çıkartıyor. Bu doğrultuda, Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde; Okuma-Yazma, Giyim, Müzik, Resim, El Sanatları, Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşleyiciliği, Doğalgaz Kalorifer Ateşçiliği, Hijyen Eğitimi, Oryantasyon Eğitimi, 3-6 yaş Oyun Odası, Plates-Wushu kursları ve İşaret Dili kursları vatandaşlardan beğeni topluyor.

Öte yandan, Kırka mahallesinde de ağaç işleri, Ev Tekstili Kursu, Dekoratif el sanatları kursu açan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kırsal mahallelerde de hayat boyu öğrenmeyi sağlamak için adımlar atıyor. Program kapsamında Çukurca mahallesinde; Okuma Yazma, Hat Sanatı, Dekoratif El Sanatları, Giyim Kursu, El Sanatları Gümüşbel mahallesinde Plates, Karaören mahallesinde Kuran'ı Doğru Anlama-Dini Öğrenme kursu, Sarayören mahallesinde Geleneksel El Sanatları ve Doğançayır Mahallesinde Kırkyama kursları açıldı. Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi, 23 Yaş Üstü Özel Eğitim projesi kapsamında engelli vatandaşlar için de sosyalleştirme, topluma kazandırma ve aileleri rahatlatma adına Özel Eğitim Kursları açtı. İlçedeki Serhat Duruhan Rehabilitasyon Merkezi ile de işbirliği yapan Halk Merkezi, diğer kurumlarla koordineli bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Halk Eğitim Merkezi yöneticilerinin, öğretmenleri ve usta öğreticilerinin özverili bir şekilde çalışmalarıyla çeşitli branşlarda açılan kurslar, vatandaşlarda ilgi görüyor. - ESKİŞEHİR

Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi kurslarına yoğun ilgi
Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi kurslarına yoğun ilgi
Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi kurslarına yoğun ilgi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Seyitgazi Halk Eğitim Merkezi kurslarına yoğun ilgi - Son Dakika


Son Dakika

Yerde bulduğu kaya parçası sayesinde 2 milyonluk servete kondu Neven Subotic, Denizlispor ile sözleşmesini tek taraflı feshetti İşten eve erken gelen kadın, kendisini aldatan erkek arkadaşını başka bir kadınla bastı! O anlar kamerada Bahar Candan, ablası Nihal Candan ile dudak dudağa poz verdi Ukrayna önce Türk SİHA'sı satın aldı sonra SİHA'ları yok edecek silah geliştirdi: Cobra-AntiDrone Otobüs şoförü, bulduğu içi altın dolu çantayı sahibine teslim etti "Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm" tehdidini affetmeyen Feyza Aktan, Özcan Deniz için uzaklaştırma kararı aldırdı İran'ı karıştıran televizyon programı: Ruhani için 'uyuşturucu madde kullanıcısı' imasında bulundular