Son Dakika Haberleri: Seyyah-ı Alem Sergisi'nde Evliya Çelebi ile Buluşma

Seyyah-ı Alem Sergisi'nde Evliya Çelebi ile Buluşma

8 yıl önce

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından Evliya Çelebi'nin 400.doğum yılı nedeniyle düzenlenen "Seyyah-ı Alem Sergisi"ni gezdi.

Seyyah-ı Alem Sergisi'nde Evliya Çelebi ile Buluşma, System.String[]

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından Evliya Çelebi'nin 400. doğum yılı nedeniyle düzenlenen "Seyyah-ı Alem Sergisi"ni gezdi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun ve Konya'ya gelen Star Medya Grup ve 24 TV Yönetim Kurulu Başkanı Tevhit Karakaya ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin Seyyah-ı Alem Sergisi'ni gezdi.


Kule Site AVM'deki sergiyi son gününde ziyaret eden Akyürek, Evliya Çelebi'nin doğumunun 400. yıl dönümünde Evliya Çelebi ile ilgili önemli bir sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.


Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde Konya'nın önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Akyürek, "Gez dünyayı gör Konya'yı demiş olan Evliya Çelebi, medeniyetimizin önemli isimlerinden biridir. Bu sergide onunla yeniden buluşmuş oluyoruz" dedi.


Akyürek, Sorgun ve Karakaya, sergiyi düzenleyen Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerinden bilgi alarak hatıra defterini imzaladılar.


- KONYA

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:04 Kaynak: AAMilyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Tekirdağ'da ülkemizin 5 yıllık ihtiyacını karşılayacak doğalgaz rezervi bulundu Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi