Sgk Adıyaman İl Müdürü Eker."Yapılan Sosyal Düzenlemeler İçerisinde En Önemlisi Emeklililik... - Son Dakika

Sgk Adıyaman İl Müdürü Eker."Yapılan Sosyal Düzenlemeler İçerisinde En Önemlisi Emeklililik...

07.09.2012 12:40
Sgk Adıyaman İl Müdürü Eker.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adıyaman İl Müdürü Ömer Eker, vatandaşların emeklilik taleplerini elektronik ortamdan yapılabileceğini söyledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adıyaman İl Müdürü Ömer Eker, vatandaşların emeklilik taleplerini elektronik ortamdan yapılabileceğini söyledi.

Eker, düzenlediği basın toplantısında, SGK'nın başlattığı reform ile birlikte kişilerin alacakları şifre ile emeklilik işlemlerini takip etme imkanı sağlandığını belirtti. SGK reformu ile birlikte taşraya sürekli hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Eker şunları kaydetti:

"Yeni düzenlemeyle birlikte mevcut birimlerimizin hizmeti daha da ileriye götüreceğine inanıyoruz. İnsana hizmet etmenin kutsiyeti içerisindeyiz. SGK herkesi ilgilendiren bir kurum. Herkes bir şekilde kurumumuza geliyor. Dolayısıyla çalışmalarımızda devletimizin güler yüzünü insanımıza göstereceğiz. Yapılan sosyal düzenlemeler içerisinde en önemlisi emeklililik taleplerinin elektronik ortamda yapılabilmesidir. Sigortalılarımız SGK'dan alacakları kendi şifreleri ile emeklilik kararını verdiklerinde sistem bu talebini işleme koyacaktır. En son güncel konumuz budur."

Adıyaman'ın teşvik kapsamında olduğunu ve işverenlerin zamanında prim borçlarını ödemesi gerektiğini, aksi halde teşvikten yararlanılamayacağına dikkati çeken Eker, bu konuda işverenlerin çok dikkatli olmaları gerektiğini aktardı.

Eker, çalışmadığı halde kişinin sigortalı gösterilmesinin tespiti halinde ise iş yerinin 1 yıl süreyle teşvikten çıkarılacağını sözlerine ekledi.

Muhabir: Hakan Furkan/ Ahmet Caner Baysal - ADIYAMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sgk Adıyaman İl Müdürü Eker.'Yapılan Sosyal Düzenlemeler İçerisinde En Önemlisi Emeklililik... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Polisten kaçan şüpheli 5 metre yükseklikten atlayıp ayağını kırdı, üzerinden de 6 kilo uyuşturucu çıktı Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı