Shakespeare ve Çehov, Çocuklar İçin Dada Salon Kabarett'te - Son Dakika

Shakespeare ve Çehov, Çocuklar İçin Dada Salon Kabarett'te

9 ay önce

Kuzguncuk Sanat, William Shakespeare ve Anton Çehov'un oyunlarını çocuklarla buluşturuyor. 'Bana Bir Masal Anlat' isimli bu müzikli anlatı, 18 Mayıs saat 13.00'de DADA Salon Kabarett'te sahnelenecek.

Shakespeare ve Çehov, Çocuklar İçin Dada Salon Kabarett'te, System.String[]

Kuzguncuk Sanat'ın bu sezon kapalı gişe oynayan 'Bana Bir Masal Anlat' adlı oyunu bu kez DADA Salon Kabarett'te çocuklar ve aileleriyle buluşacak. Gizem Duman Şeşen ve Başak Şamlıoğlu'nun anlatıcılığı ile çocuklar dünyaca ünlü tiyatro oyunlarını öğreniyorlar.

'Fırtına'dan 'Martı'lara…

Dünya tiyatro tarihine damgasını vuran iki keskin kalem William Shakespeare ile Anton Çehov'un seçilmiş oyunlarının müzikli bir masal anlatısıyla buluştuğu oyunda 'Bir Yaz Gecesi Rüyası'nda uyanan çocuklar, 'Fırtına'larda sürüklenen 'Martı'ları takip ederek 'Vişne Bahçesi'ndeki 'Ayı'ların gözünden 'Hırçın Kız'ların güçlü hikâyesini dinliyorlar.

Onlarca temsilde, yüzlerce çocuk ve yetişkin izledi

Klasik tiyatro oyunlarını çocuklar için özenli bir dille masal formuna getirdiklerini belirten Şeşen, "Masal anlatıcılığı asırlar boyu süregelen bir gelenek ve biz bu geleneği klasik tiyatro oyunları ile devam ettirmeye çalışıyoruz. Ben anlatıcılığı Başak'tan öğrendim. Masalların yeri hepimizde ayrıdır. Anlatmak, dinlemek hepimizi besler büyütür. Masal dinlemeden büyüyen çocuk mu olur? Ailecek gelebileceğiniz bir masal anlatısı bu. Bildiğiniz oyunları bir de bizden dinleyin ya da buyurun gelin birlikte anlatalım" diyerek oyuna davet ediyor.

Haber Yayın Tarihi: 15.05.2019 10:25 Kaynak: BültenlerSon Dakika

İçişleri Bakanlığı, "şehit, gazi" kelimelerinin kullanılabilmesine ilişkin genelgeyi 81 ile gönderdi
Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu Küçük kızı zekası kurtardı! Tacizciyi tuzağa düşürdüğü anlar kameraya yansıdı

Son Dakika Haberleri