Shanghai Yapay Zeka Endüstrisinin Gelişimini Teşvik Etmek İçin Düzenleme Yaptı - Son Dakika

Shanghai Yapay Zeka Endüstrisinin Gelişimini Teşvik Etmek İçin Düzenleme Yaptı

23.09.2022 15:13
Shanghai Yapay Zeka Endüstrisinin Gelişimini Teşvik Etmek İçin Düzenleme Yaptı

SHANGHAİ, 23 Eylül (Xinhua) -- Shanghai'daki yerel meclis, Perşembe günü yapay zeka (AI) endüstrisinin gelişimini desteklemeyi amaçlayan bir düzenlemeyi kabul etti.

SHANGHAİ, 23 Eylül (Xinhua) -- Shanghai'daki yerel meclis, Perşembe günü yapay zeka (AI) endüstrisinin gelişimini desteklemeyi amaçlayan bir düzenlemeyi kabul etti. Çin'in yapay zeka sektöründe eyalet düzeyinde gerçekleşen bu ilk düzenleme, 1 Ekim'de yürürlüğe girecek. Yapay zeka, Shanghai'ın kaynakları yoğunlaştırarak geliştirmeye çalıştığı önde gelen üç endüstriden biri olma özelliğini taşıyor. Düzenlemeye göre, yerel makamlar halka açık bilgi işlem kaynak platformlarının oluşturulması ve kullanılmasını destekleyecek, yapay zeka teknolojisi ve endüstriyel gelişim için halka açık bilgi işlem gücü desteği sağlayacak. Yönetmelik, yapay zeka ana endüstrilerinin gelişimini destekleyip yapay zeka işletmelerinin kümelenmesini artırarak yapay zeka endüstrisindeki genel inovasyonu ve atılımları teşvik etmeyi amaçlıyor. Düzenlemede şehir yönetiminin, çeşitli kuruluşların inovasyon kapasitesini desteklemek ve yapay zeka endüstrisi için gelişim alanını genişletmek amacıyla teknolojik inovasyonda esnek bir denetim sistemi olan derecelendirme yönetimi ve sanal alan denetimini araştıracağı belirtildi. Yönetmelik ayrıca yapay zeka ile ilgili etik alanında uzman bir komite kurulmasını ve yaşlılar, engelliler, kadınlar ve çocukların da aralarında olduğu kullanıcı gruplarının korunmasının güçlendirilmesini şart koşuyor.

YORUMLAR
500
Çin'in Menkul Kıymetler Firmalarının Toplam Varlıkları 10,59 Trilyon Yuana Ulaştı Çin'in Menkul Kıymetler Firmalarının Toplam Varlıkları 10,59 Trilyon Yuana Ulaştı Çin Ana Kara Sözcüsü ABD'yi Çin'i Kontrol Altına Almak İçin Taiwan'ı Kullanmayı Bırakmaya Çağırdı Çin Ana Kara Sözcüsü ABD'yi Çin'i Kontrol Altına Almak İçin Taiwan'ı Kullanmayı Bırakmaya Çağırdı Çin'in Hizmet Ticareti Açığı Ağustos'ta Daraldı Çin'in Hizmet Ticareti Açığı Ağustos'ta Daraldı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Shanghai Yapay Zeka Endüstrisinin Gelişimini Teşvik Etmek İçin Düzenleme Yaptı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement