Shanghai'da Alışveriş Merkezlerinde Fiziki Ticaret Yeniden Başlayacak - Son Dakika

Shanghai'da Alışveriş Merkezlerinde Fiziki Ticaret Yeniden Başlayacak

24.05.2022 21:22
Shanghai'da Alışveriş Merkezlerinde Fiziki Ticaret Yeniden Başlayacak

SHANGHAİ, 24 Mayıs (Xinhua) -- Shanghai Belediye Ticaret Komisyonu Pazartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, alışveriş merkezleri ve mağazaların yüz yüze ticaret yapmasına 1 Haziran'dan itibaren yeniden başlanacağını bildirdi.

SHANGHAİ, 24 Mayıs (Xinhua) -- Shanghai Belediye Ticaret Komisyonu Pazartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, alışveriş merkezleri ve mağazaların yüz yüze ticaret yapmasına 1 Haziran'dan itibaren yeniden başlanacağını bildirdi. Alışveriş merkezleri ve mağazalara, 31 Mayıs'tan önce maksimum kapasitenin yüzde 50'sini, 1 Haziran'dan sonra ise yüzde 75'ini geçmeyecek şekilde toplu olarak ve düzenli şekilde yüz yüze satış hizmetlerini yeniden başlatmalarına izin verildi. Shanghai Belediye Ticaret Komisyonu, bu arada ikram, kuaförlük ve ev işleriyle ilgili hizmetlerin de kademeli olarak yeniden başlayacağını belirtti.

Shanghai, 25 milyonluk mega kenti durma noktasına getiren Kovid-19 vakalarındaki artışın ardından, tekrar açılmaya doğru adım adım ilerliyor. Kentin 16 ilçesinin tamamındaki toplumlarda görülen enfeksiyon yayılması da bitmiş durumda. Belediye Sağlık Komisyonunun Salı günü yaptığı açıklamaya göre, Shanghai'da Pazartesi günü yerel kaynaklı 58 Kovid-19 ve 422 asemptomatik vaka bildirildi.

YORUMLAR
500
Almanya'nın mayıs ayı ihracatı AB'den gelen zayıf taleple düştü Almanya'nın mayıs ayı ihracatı AB'den gelen zayıf taleple düştü
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Shanghai'da Alışveriş Merkezlerinde Fiziki Ticaret Yeniden Başlayacak - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement