Son Dakika Haberleri: Sibel Turnagöl'ün Eşi Serbest Bırakıldı

Sibel Turnagöl'ün Eşi Serbest Bırakıldı

5 yıl önce

Gümrüklerden fiyatı düşük gösterilerek, lüks tüketim ve gümrük vergisinin düşük ödenmesine yönelik sürdürülen soruşturmada dün gözaltına alınan Mehmet Çelik gece yarısı serbest bırakıldı.

Sibel Turnagöl'ün Eşi Serbest Bırakıldı, System.String[]
Gümrüklerden fiyatı düşük gösterilerek, lüks tüketim ve gümrük vergisinin düşük ödenmesine yönelik sürdürülen soruşturmada dün gözaltına alınan  Mehmet Çelik gece yarısı serbest bırakıldı.  Sibel Turnagöl'ün eşi  Mehmet Çelik'in savcı talimatıyla Pazartesi günü polis eşliğinde adliyeye götürülmesi bekleniyor.İstanbul  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2010 yılında "Tilki Selim" olarak bilinen  Selim Işık'a düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, şüphelinin  Hummer marka cipine de el koymuştu. Şok cihazı, çivi atma, duman püskürtme özelliği ile donatılmış araç incelendiğinde evraklarında gümrük beyanı ile ilgili usulsüzlük olduğu belirlenmişti. Konu Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne devredilmiş, mali polis, aracın fabrika çıkış fiyatının çok altında fiyatla gümrükten geçirilerek  Türkiye'ye getirildiğini tespit etmişti. Bu yolla gümrük ve lüks tüketim vergilerini eksik ödeyen cip sahibinin, aracın gerçek fiyatının yüzde 110'u kadar devleti zarara uğrattığı belirlenmişti.300 LÜKS ARAÇ SAHİBİ EMNİYETE ÇAĞIRILMIŞTISelim Işık'ın cipiyle tespit edilen yolsuzluk yöntemini açığa çıkaran Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışmayı bu aşamada bırakmayarak soruşturmayı derinleştirmiş ve benzer yöntemle ülkemize sokulan 300 araç daha tespit etmişti.  ABD Polisi ile yardımlaşarak yürütülen çalışmalarla tespit edilen araçlardan bazılarına el konulmuştu. El konulan o araçların bir kısmı emniyete otoparkına getirilerek incelenmiş, daha sonra gümrüğe iade edilerek satışa çıkarılmıştı.DEVAM EDEN OPERASYONDA MEHMET ÇELİK DE DÜN GÖZALTINA ALINDIDüşük fiyat göstererek ithalat yapıp devletin zarar uğratılmasıyla ilgili çalışmalarına devam eden Mali Şube ekipleri aynı çalışma kapsamında dün Çiftkurtlar Otomotiv'in sahibi  Mehmet Çelik ve 6 çalışanı gözaltına aldı.  Sibel Turnagöl'le Temmuz ayında evlenen Çelik ve çalışanları Sorgulanmak üzere akşam saatlerinde  Vatan Caddesi'ndeki İstanbul  Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. İfadesi alınan  Mehmet Çelik, gece yarısı emniyetten serbest bırakıldı. Savcı talimatı ile serbest bırakılan  Mehmet Çelik'in pazartesi günü polis eşliğinde adliyeye gidip ifade vermesi bekleniyor.(BB) - İstanbul / Fatih

Öldürdüğü Adamı Geri Getirirken Görüntülenen Timsah Tartışma Yarattı Kabine Değişikliği, Pamukkale Travertenlerinin Kaderini Değiştirir mi?
Plajda Cinsel İlişkiye Giren Çifte Etraftakiler Tezahürat Yaptı