Sıcaklıklar İç ve Doğu Bölgelerde 3-5 Derece Azalacak - Son Dakika

Sıcaklıklar İç ve Doğu Bölgelerde 3-5 Derece Azalacak

19.02.2012 09:32
Sıcaklıklar İç ve Doğu Bölgelerde 3-5 Derece Azalacak, System.String[]

Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, batı bölgelerde güneşlenme ile birlikte 2 ila 4 derece artacak Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, batı bölgelerde güneşlenme ile birlikte 2 ila 4 derece...

Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, batı bölgelerde güneşlenme ile birlikte 2 ila 4 derece artacak Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, batı bölgelerde güneşlenme ile birlikte 2 ila 4 derece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurdun kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere ülke genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif, doğu kesimlerde orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 Km/S) şeklinde esmesi bekleniyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İstanbul: Parçalı bulutlu.(6)

Ankara: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.(-2)

İzmir: Parçalı ve az bulutlu.(10)

Adana: Parçalı ve az bulutlu.(12)

Antalya: Parçalı ve az bulutlu.(14)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu.(5)

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.(-4)

Van: Çok bulutlu ve bu akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(0)

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu.(5)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Trakya kesimi ile bölgenin doğusunda bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli) kuvvetli, kıyılarında hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Genellikle parçalı, sabah saatlerinde kuzeydoğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeybatısında yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Genellikle parçalı, kıyı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı, Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümü ile Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin'de kar, Ordu ve Giresun'da karla karışık yağmur ve kar, Trabzon, Rize ve Hopa'da yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; Orta Karadeniz'de kuzeybatı (Karayel), Doğu Karadeniz'de batı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 Km/S) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Ardahan, Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Siirt çevreleri akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. - Ankara

Sıcaklıklar İç ve Doğu Bölgelerde 3-5 Derece Azalacak

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Sıcaklıklar İç ve Doğu Bölgelerde 3-5 Derece Azalacak - Son Dakika


Son Dakika

Depremde boğularak can veren Fatma teyze, Türkiye'de tsunamiden ölen ilk kişi oldu Şaka yapmak isterken elindeki av tüfeğiyle arkadaşını öldürdü İzmir depremi çelik gökdeleni de vurdu! İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti Özel hastanelerde koronavirüs test ücreti 250 TL olacak Çocukken ırmaktan tuttuğu balıkları şimdi üreterek dünyaya pazarlıyor Çam kozalağından denemelik turşu yapmaya başlamıştı, şimdi taleplere yetişemiyor Yan yatan bina vinçlerle desteklendi, arama kurtarma çalışması devam ediyor Trabzonspor'da teknik direktör Eddie Newton'ın görevine son verildi