Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl'e akın etti - Son Dakika

Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl'e akın etti

16.08.2022 12:32

Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl'e akın etti Artvin'de her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka ilçesindeki Karagöl Tabiat Parkı, sıcak ve nemli havadan uzaklaşmak isteyen vatandaşların akınına uğradı.

Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl'e akın etti

ARTVİN - Artvin'de her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka ilçesindeki Karagöl Tabiat Parkı, sıcak ve nemli havadan uzaklaşmak isteyen vatandaşların akınına uğradı.

Türkiye'nin tek biyosfer rezerv alanı olan Camili'ye giden yol üzerinde bulunan ve 368 hektarlık alana sahip Borçka Karagöl Tabiat Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı eşsiz doğasıyla fotoğraf ve doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Karagöl, her mevsim ayrı bir güzelliği içinde barındırıyor. Çam ağaçları ve şelaleler arasında yer alan, eşsiz doğa güzelliğiyle, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Kentte artan hava sıcaklığı ve nem nedeniyle vatandaşlar soluğu yüksek bölgelere çıkarak alıyor. Borçka Karagöl Tabiat Parkına giden vatandaşlar, kent gürültüsünden uzaklaşıp temiz hava almak için kamp yapıyor.

Karagöl'e gelen vatandaşlardan Ahmet Külünk, yaptığı açıklamada "Burası iklim olarak çok değişik, nemden ve sıcaktan kaçıp Karagöl'e geliyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Artvin'de seyir halindeyken alev alan yolcu otobüsü yandı Artvin'de seyir halindeyken alev alan yolcu otobüsü yandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sıcaktan bunalanlar Borçka Karagöl'e akın etti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement