Şifa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kalkınç."Saatlerce Ders Çalışan Bir Öğrencinin Yorgunluğunu... - Son Dakika

Şifa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kalkınç."Saatlerce Ders Çalışan Bir Öğrencinin Yorgunluğunu...

26.11.2012 16:05
Şifa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kalkınç.

Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim görevlisi Uzman Psikolog Dr.

Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim görevlisi Uzman Psikolog Dr. Fatih Kalkınç, saatlerce ders çalışan bir öğrencinin yorgunluğunu atmak için bir saat televizyon izlemesinin bütün emeklerini boşa götüreceğini ifade etti.

Kalkınç, Fatih Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği tarafından Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminerde, çeşitli sınavlara hazırlanan öğrencilerin başarılı olabilmeleri için televizyon, internet ve cep telefonu gibi iletişim araçlarından uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Öğrencilerin mutlaka okuma alışkanlığı edinmesinin önemine değinen Kalkınç, öğrencilerin iletişim araçları için harcadıkları zamanı okumaya ayırmaları gerektiğini ifade etti.

Kalkınç, öğrencilerin başarıyı yakalamalarının yolunun aile içi iletişimden geçtiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

"Çocuklarımızla onların hep olumlu yönlerini konuşursak ve onlara sorumluluklar yüklersek, öz güvenleri artacak ve çocuklarımızın başarılı olmalarına büyük bir katkı sağlayacaktır. Çocuklarımız ders çalışmanın yanı sıra çeşitli aktivitelere de katılmalı. Sürekli ders çalışan bir çocuk sosyal hayattan da uzaklaşır. Bir öğrenci ders çalışmadığı vaktini de verimli geçirmeli. Saatlerce ders çalışan bir öğrencinin yorgunluğunu atmak için bir saat televizyon izlemesi bütün emeklerini boşa götürür. Çocuklarımızı her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmalıyız."

Fatih Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kılıçarslan ise dernek olarak salon sporları, güvenli internet salonları, gençlerin gelip günün yorgunluğunu atacakları çok amaçlı salonlar ile hizmet etmeye çalıştıklarını belirtti.

Kılıçarslan, öğrencilerin kişisel gelişimlerine yönelik seminerlerin devam edeceğini kaydetti.

Muhabir: Tuğba Temir/ Mutlu Bozdağ

Yayıncı: Ali Güreli - OSMANİYE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Şifa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kalkınç.'Saatlerce Ders Çalışan Bir Öğrencinin Yorgunluğunu... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu