Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi - Son Dakika

Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi

01.01.2012 02:15
Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi

Edirne'de ışıl ışıl süslenen Saraçlar Caddesi'nde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, hava sıcaklığının sıfır derece olmasına rağmen ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı'nın konseri ve havai fişek gösterileriyle yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi.

Edirne'de ışıl ışıl süslenen Saraçlar Caddesi'nde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, hava sıcaklığının sıfır derece olmasına rağmen ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı'nın konseri ve havai fişek gösterileriyle yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi. Kırklareli'nde ise açık havada toplanan 7 bin kişi yeni yılı oyun havaları eşliğinde göbek atarak karşıladı.

Edirne Belediye Başkanlığı, yeni yıl öncesi kentin en işlek yeri olan Saraçlar Caddesi'ni rengarenk süsledi. Akşam saat 20.30'dan itibaren ise caddede yerel sanatçılar, yeni yıl için konser vermeye başladı. Saatler 23.40'ı gösterdiğinde ise ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı sahneye çıktı. Çağrı'ya söylediği şarkılarla Aslı Demirer eşlik etti.

SERKAN ÇAğrı'NIN KLARNETİ DONDU

Sıfır derece olan soğuk hava nedeniyle Serkan Çağrı ve orkestrası için sahneye elektrikli ısıtıcılar konuldu. Serkan Çağrı soğuk hava nedeniyle donan klarnetini elektrikli ısıtıcının önünde tutarak ısıtmaya çalıştı. Edirneli olarak yeni yıl eğlencesinde doğduğu kentte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı, "Doğduğum yerde sizlerle beraber olmak çok güzel. Hep derler bu soğuk havalar Balkanlardan gelir diye, ama biz bu akşam size içinizi ısıtacak şarkılarla geldik" dedi.

Soğuk havaya ve zaman zaman yağan yağmura rağmen yaklaşık 10 bin kişi trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi'ni doldurdu. Ellerindeki maytapları ve çakmakları yakan yaklaşık 10 bin kişi hep bir ağızdan 10'dan geriye saydı ve saatler 00.00'ı gösterince yaklaşık '2012'ye 'merhaba' dedi. Yeni yıla girildiği an kentin 3 ayrı tarafından yüzlerce havai fişek atıldı. Gökyüzünü aydınlatan havai fişekler komşu ülkeler Bulgaristan ve Yunanistan'dan da göründü.

Yeni yıl nedeniyle Edirne Belediye Başkanlığı'nın yaptırdığı 5 katlı pasta sahnede Edirneli olan ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı tarafından kesildi. Yeni yıla soğuk havaya ve zaman zaman yağan yağmura rağmen sokakta girmeyi tercih edenler Serkan Çağrı'nın çaldığı şarkılarla gece geç saatlere kadar gönüllerince eğlendi.

YENİ YILA GÖBEK ATARAK GİRDİLER

Kırklareli'nde ise belediyesinin Vilayet Meydanı'nda düzenlediği 'yeni yıla merhaba' partisine yaklaşık 7 bin kişi katıldı. Burada saatler 24.00'ı gösterdiğinde hep bir ağızdan 10'dan geriye sayıldı ve havai fişekler eşliğinde yeni yıla girildi. Açık hava konserlerinde yerel grupların oyun havalarıyla eğlenenler yeni yılı göbek atarak karşıladı. Aileler sazlı sözlü eğlenceyi tercih ederken, gençler barlara kısmında yoğun ışıklar ve yüksek sesli müzik eşliğinde eğlenmeyi tercih etti.

EÖ,GB,AÜÜ (LK/RT) - Edirne

Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi
Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi
Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi
Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi
Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sıfır Derecede 10 Bin Kişilik Yeni Yıl Partisi - Son Dakika


Son Dakika

Yayla cinayetinin altından yasak aşk çıktı! Aynı aileden 5 kişi tutuklandı 00:19 Yayla cinayetinin altından yasak aşk çıktı! Aynı aileden 5 kişi tutuklandı Vedat Demiröz'ün 23:49 Vedat Demiröz'ün "Her evde 2-3 telefon var" sözlerine AK Partili Şamil Tayyar'dan tepki İstifaya çağrılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, taraftara hak verdi: 7 senedir şampiyonluk bekliyorlar 22:42 İstifaya çağrılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, taraftara hak verdi: 7 senedir şampiyonluk bekliyorlar
Tüm gözler Kabine toplantısına çevrildi! Ana gündem maddesi 10 büyükelçi ve koronavirüs salgını 21:44 Tüm gözler Kabine toplantısına çevrildi! Ana gündem maddesi 10 büyükelçi ve koronavirüs salgını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt 21:25 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt Bilim dünyası bu keşifle ayağa kalktı! Eğer mumya tahmin edilen gibiyse tarih kitapları yeniden yazılacak 17:57 Bilim dünyası bu keşifle ayağa kalktı! Eğer mumya tahmin edilen gibiyse tarih kitapları yeniden yazılacak
Kavgaya Mali'nin kızı da dahil oldu! Ece Ronay'dan Yasmin Erbil'e çok ağır laflar 16:24 Kavgaya Mali'nin kızı da dahil oldu! Ece Ronay'dan Yasmin Erbil'e çok ağır laflar Emine Ün'ün kardeşini görenler şaşırıp kalıyor! Benzerliği ve güzelliğiyle kendine hayran bıraktı 15:36 Emine Ün'ün kardeşini görenler şaşırıp kalıyor! Benzerliği ve güzelliğiyle kendine hayran bıraktı
Advertisement