Sigara ve İçki Çalan Hırsızlar Yakalandı - Son Dakika

Sigara ve İçki Çalan Hırsızlar Yakalandı

15.02.2012 11:25
Sigara ve İçki Çalan Hırsızlar Yakalandı

Şarköy'de mahalle ve köylerdeki bakkallardan sigara ve içki çaldıkları belirlenen 4 kişi, jandarma tarafından yakalandı.

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'nde mahalle ve köylerdeki bakkallardan sigara ve içki çaldıkları belirlenen 4 kişi, jandarma tarafından yakalandı.

Şarköy'ün Uçmakdere Köyü'ndeki iki bakkaldan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından sigara ve içki çalındı. İşyeri sahiplerinin ihbarı üzerine hırsızları yakalamak için çalışma başlatan jandarma ekipleri, çevredeki köylerin girişinde bulunan güvenlik kameralarını inceledi ve çalıntı olduğu saptanan 34 EHE 33 plakalı siyah renkli otomobili aramaya başladı.

Ertesi gün 59 SH 215 plakalı siyah renkli bir otomobil, Çınarlı Köyü'nde çamura batmış halde, terk edilmiş olarak bulundu. Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, yaptıkları incelemede araçta 500 paket sigara, 1 koli rakı, demir kesme makasları ve oksijen tüpü ele geçirdi. Plakasının çalıntı olduğu tespit edilen aracın, Uçmakdere Köyü'ndeki hırsızlık olaylarında kullanılan araç olduğu tespit edildi. Çevrede araştırma yapan jandarma ekipleri, çamura saplanan aracı kurtarmak için köyde traktör arayan 42 yaşındaki M.S., 33 yaşındaki S.A., 22 yaşındaki O.S. ve 21 yaşındaki S.K.'yı gözaltına aldı.

Şüphelilerin parmak izlerinin, soyulan işyerlerinden alınan parmak izleriyle eşleştiği tespit edildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından Şarköy Adliyesi'ne götürülen şüpheliler, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Şarköy Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. İstanbul'da bir hastanenin otoparkından çalındığı tespit edilen araç da sahibine teslim edildi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Tarihi ev alev topuna döndü, sokağa dökülen mahalleli isyan etti Tarihi ev alev topuna döndü, sokağa dökülen mahalleli isyan etti Su borusu patladı, asfaltı yardı, yolu adeta göle çevirdi Su borusu patladı, asfaltı yardı, yolu adeta göle çevirdi Patlayan su borusu asfaltı yardı, yolu adeta göle çevirdi Patlayan su borusu asfaltı yardı, yolu adeta göle çevirdi

Son Dakika Güncel Sigara ve İçki Çalan Hırsızlar Yakalandı - Son Dakika


Advertisement