Sigaradaki Resimli Uyarılar Büyütülecek - Son Dakika

Sigaradaki Resimli Uyarılar Büyütülecek

19.01.2012 13:27
Sigaradaki Resimli Uyarılar Büyütülecek, System.String[]

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sigara paketleri üzerindeki resimli uyarıların büyütülmesi ve sigara markasının başka ürünlerde kullanılmasını önlemek için bir kanun tasarısı üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sigara paketleri üzerindeki resimli uyarıların büyütülmesi ve sigara markasının başka ürünlerde kullanılmasını önlemek için bir kanun tasarısı üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun'un kabul edilmesinin 4. yılı nedeniyle, sigarayla mücadelede emeği geçenlere plaket verildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, burada yaptığı konuşmada yeni bir eylem planı hazırladıklarını söyledi. Türkiye'nin tütünle mücadelede dünyanın en başarılı ülkeleri arasında yer aldığını kaydeden Akdağ, 2008 yılında yüzde 31'lerde olan sigara kullanım oranının 2010'da yüzde 27'lere düştüğünü belirtti. Akdağ, 2 milyon 200 bin kişinin sigarayı bıraktığını dile getirdi.

Bakan Akdağ, konuşmasında sigara paketleri üzerindeki resimli uyarıların biraz daha büyütülmesi, ayrıca sigara markasının sigara dışında başka ürünlerde kullanılmasını önlemek için bir yasa tasarısı üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

Akdağ, sigarasız mekanları sigarasız şehirler ve sigarasız bölgeler haline getirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Kapalı mekanda sigara içme yasağının özellikle Bakanlıkların merkez ve hizmet binaları, valilik ve belediyelerdeki bazı odalarda ihlal edildiğini aktaran Akdağ, "Adliye binalarında sigara içilmesi konusunda müsamaha gösterenleri de duyarlı olmaya davet ediyorum. Hiç kimsenin iradesi halkın iradesi üzerinde değil. Bu karar hepimiz uymalıyız." şeklinde konuştu.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sigaradaki Resimli Uyarılar Büyütülecek - Son Dakika


Son Dakika

20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Künefeyi çikolata ile buluşturan usta, talebe yetişemiyor