Sigaraya 2012 Yaptırımı - Son Dakika

Sigaraya 2012 Yaptırımı

05.01.2012 15:43
Sigaraya 2012 Yaptırımı, System.String[]

Zonguldak Belediyesi'nde göreve başlayan yeni Zabıta Memurlarına 4207 Sayılı Tütün ve Tütün Ürünleri ile ilgili kanun gereğince eğitim verildi.

Zonguldak Belediyesi'nde göreve başlayan yeni Zabıta Memurlarına 4207 Sayılı Tütün ve Tütün Ürünleri ile ilgili kanun gereğince eğitim verildi.

Zonguldak Belediyesi Eğitim Salonunda, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şubesi Müdürü Esin İlhan tarafından verilen eğitimde Zabıta Memurlarına 2012 yılında kanun gereğince yapılacak olan denetimlerde dikkat edilmesi gereken hususlar ve 4207 Sayılı kanuna göre uygulanması gereken idari cezalar konusunda geniş kapsamlı bilgiler verildi.

CEZALARA 2012 DÜZENLEMESİ

Mevzuata uygun ve herkes tarafından görülebilecek yasal uyarı yazılarını asmayanlara 2011 yılında bin 230 TL ceza uygulanırken, bu ceza 2012 yılında bin 358 TL olarak düzenlendi. İkamete mahsus konutlar hariç olmak üzere kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanlarında, taksiler dahil karayolu, demiryolu, deniz yolu ve hava yolu toplu taşıma araçlarında, okul öncesi toplu taşıma araçlarında, okul öncesi kurumları, özel eğitim ve öğretim kurumları dahil olmak üzere ilk ve orta öğrenim kurumları, dershaneler, kültür ve sosyal hizmet binalarının kapalı ve açık alanlarında 2011 yılı cezası 75 TL iken 2012'de bu ceza 83 TL olarak belirlendi.

ÇEVREYİ KİRLETENLERE DE CEZA

Tütün ürünleriyle ilgili izmarit, paket, ağızlık, kağıt ve benzeri atıkları çevreye atanlar görüldüğünde 2011 yılında 27 TL olarak uygulanan ceza ise 2012'de 30 TL olarak düzenlendi. Ayrıca yaşlı bakım evi, cezaevi veya Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastaneleri ile şehirlerarası veya uluslar arası güzergahlarda yolcu taşıyan denizyolu araçlarının güverteleri için, toplam alanın yüzde 10'u geçmeyecek şekilde düzenleme yapılmayan, bu alanların koku ve duman geçişini önleyecek şekilde tecridi yapılmayan, tavan, kapı ve pencereleri dışında dört tarafı sert zemin – duvar mevcut olmayan, duvarlarında tütün ürünlerinin kullanımının zararlarını anlatan sağlık uyarılarının olmadığı, kapısında tütün ürünü kullanımına mahsus olan uyarı yazısı olmayan, standartlara uygun havalandırma tertibatı olmayan ve 18 yaşından küçüklerin girmesine izin verilen yerlere bin 103 TL'den 5 bin 513 TL'ye kadar idari para cezası uygulanacak. - ZONGULDAK

Sigaraya 2012 Yaptırımı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sigaraya 2012 Yaptırımı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji, 9 il için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu Almanya'da otomobil kalabalığa daldı: 1 ölü, 3 ağır yaralı 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne layık görülen isimler belli oldu Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Ülkede infial yaratan olay! Küçük kız, cinsel istismara uğradıktan sonra öldürüldü Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı