Sığınmacılar Bölgedeki Otoyolu Ulaşıma Kapattı - Son Dakika

Sığınmacılar Bölgedeki Otoyolu Ulaşıma Kapattı

23.03.2016 18:22

Avrupa'da sığınmacı krizi Yunanistan'ın İdomeni kasabası yakınındaki kampta bekleyen sığınmacılar, Makedonya sınırının açılmamasına tepki olarak bölgedeki otoyolu ulaşıma kapattı Yunanistan'ın Makedonya sınırındaki İdomeni kasabasına yaklaşık üç kilometre uzaklıktaki kampta bekleyen onlarca sığınmacı, Makedonya sınırının açılmamasına tepki olarak bölgedeki otoyolu ulaşıma kapattı.

Avrupa'da sığınmacı krizi

Yunanistan'ın İdomeni kasabası yakınındaki kampta bekleyen sığınmacılar, Makedonya sınırının açılmamasına tepki olarak bölgedeki otoyolu ulaşıma kapattı

Yunanistan'ın Makedonya sınırındaki İdomeni kasabasına yaklaşık üç kilometre uzaklıktaki kampta bekleyen onlarca sığınmacı, Makedonya sınırının açılmamasına tepki olarak bölgedeki otoyolu ulaşıma kapattı.

Otoyolda yürümeye başlayan sığınmacılar araçların geçişini engelledi.

Üzerinde "Sınırları açın" ve "Burada yavaş yavaş ölüyoruz" yazılı dövizler taşıyan grup Makedonya sınıra kadar yürüdü.

Sınırda polis tarafından karşılanan grup oturma eylemi yaparak protestolarını sürdürdü. Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu sığınmacılar, sınır açılana dek protestolara devam edecekleri söyledi.

Protestoya katılan sığınmacılardan Suriyeli Fadi, özgür yaşamak istediklerini belirterek, "Biz de insanız, özgürlüğe ihtiyacımız var. Herkes her şeyini kaybetti. Hiç kimse geri dönemez. Sınırları açın. Bizler terörist değil barış isteyen insanlarız." diye konuştu.

Bir diğer sığınmacı Iraklı Latif de "Burada olmamızın sebebi kendi ülkelerimizde güvende olmamamız. Ülkemizde güvende olsaydık Yunanistan'a gelmezdik. AB ülkelerine sınırları açmaları çağrısında bulunuyorum. Burada çok ağır koşullar altında yaşıyoruz. Hava çok soğuk ve bizimle birlikte çok sayıda çocuk var." ifadesini kullandı.

Protestoyla birlikte Yunanistan-Makedonya sınırında güvenlik tedbirlerinin artırıldı. GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Sığınmacıların protestosundan detaylar

Protestoya katılan sığınmacılardan Suriyeli Fadi'nin açıklamaları

Sığınmacı Iraklı Latif'in açıklamaları

Sığınmacılar Bölgedeki Otoyolu Ulaşıma Kapattı
Sığınmacılar Bölgedeki Otoyolu Ulaşıma Kapattı
Sığınmacılar Bölgedeki Otoyolu Ulaşıma Kapattı
Sığınmacılar Bölgedeki Otoyolu Ulaşıma Kapattı

Erdoğan'dan Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e sert tepki: Artık benim için Miçotakis diye birisi yok Erdoğan'dan Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e sert tepki: Artık benim için Miçotakis diye birisi yok Yunanistan'da belediye çalışanları greve gitti Yunanistan'da belediye çalışanları greve gitti Edirne'de FETÖ ve PKK şüphelileri Yunanistan'a kaçarken yakalandı Edirne'de FETÖ ve PKK şüphelileri Yunanistan'a kaçarken yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sığınmacılar Bölgedeki Otoyolu Ulaşıma Kapattı - Son Dakika


Advertisement