Son Dakika Haberleri: Sığırcık İstilasına, Megafondan Atmaca Sesi Çözüm Olmadı

Sığırcık İstilasına, Megafondan Atmaca Sesi Çözüm Olmadı

8 yıl önce

Konya'da yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yüzlerce sığırcık, Büyükşehir Belediyesi bahçesindeki ağaçları ve binayı mesken tuttu.

Sığırcık İstilasına, Megafondan Atmaca Sesi Çözüm Olmadı, System.String[]

Konya'da yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yüzlerce sığırcık, Büyükşehir Belediyesi bahçesindeki ağaçları ve binayı mesken tuttu. Sığırcıkları uzaklaştırmak için çareyi megafondan atmaca sesi yayınlamakta bulan Büyükşehir Belediyesi'nin bu girişimi, sığırcıkları kaçırmada etkili olmadı.


Açık alanlarda böcek ve tohum yiyerek beslenen sığırcıklar, yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çekince, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin bahçesindeki ağaçları ve binayı adeta istila etti. Büyükşehir Belediyesi görevlileri de sığırcıkları uzaklaştırmak için küçük kuşları yiyerek besleyen atmacanın sesini megafondan yayınlayarak uzlaştırmak istedi. Ancak bu çaba, sığırcıkları kaçırmaya yetmedi. Atmaca sesini duyunca ürken sığırcıkların, kısa bir süre bulundukları yerde uçtuktan sonra tekrar ağaç ve binaya konmaları dikkat çekti. - Konya

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 11:44 Kaynak: DHAAvukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Abdurrahim Albayrak'tan Mbaye Diagne açıklaması!