Sign Of The City Awards 2017 Gayrimenkul Yarışmasının Hazırlıkları Başladı - Son Dakika

Sign Of The City Awards 2017 Gayrimenkul Yarışmasının Hazırlıkları Başladı

04.05.2017 11:27
Sign Of The City Awards 2017 Gayrimenkul Yarışmasının Hazırlıkları Başladı, System.String[]

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışması için hazırlıklar başladı.

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışması için hazırlıklar başladı. Başvuruların 5 Haziran'da başlayacağı yarışma için iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 19 kişilik jürisi ilk kez bir araya geldi.

Sign of the City Awards (SOTCA) gayrimenkul yarışmasının dördüncüsü için çalışmalar başladı. Kasım ayında gerçekleşecek yarışmanın jüri üyeleri, ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Jüri Başkanı seçimi yarışma kategorileri, başvuru ve katılım koşulları, değerlendirme sürecinin ele alındığı toplantının açılışını Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan yaptı. Gayrimenkul ve inşaat sektörünün en iyi projelerinin seçileceği yarışmanın 4'üncü yılında da yoğun bir katılım beklediklerini dile getiren Tandoğan, "Sign of the City Awards, dördüncü senesinde değerli jüri üyelerimiz ve danışma kurulumuz sayesinde çok büyük yol aldı. Bugün, birbirinden değerli ve alanında uzman jüri üyelerimizle 4'üncü Sign of the City Awards için düğmeye basıyoruz. Görevimiz büyük ama jüri üyelerimiz ve sektör temsilcilerimizin varlığı içimizi rahatlatıyor. Hepinize bu sene için de kolaylıklar diliyor ve jürimizde yer aldığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Başvurular 5 Haziran'da başlayacak

Yarışmaya başvurmak isteyen kişi ve kurumlar, 5 Haziran-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecek. 1 Ocak 2012 - 11 Ağustos 2017 tarihleri arasında tamamlanmış ya da proje yapım aşamasında olan projeler aday olabilecek. Başvuru sürecinin sona ermesinin ardından; EY Türkiye tarafından yapılacak teknik bir değerlendirmeyle, tüm başvuruların katılım koşullarına uygunluğu denetlenecek. Jüri üyeleri, teknik elemeyi geçen projeler arasından, online olarak yapacağı ön eleme yapacak ve her kategori için 5 finalist belirleyecek. İkinci aşamayı geçen 5 proje, bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacak. Değerlendirme sonucunda her kategoriden sadece 1 adet proje ödüle hak kazanacak. Bir proje sınırsız sayıda kategoride aday olabilecek.

SotCA 2017 Jüri Başkanları belirlendi

Tüm Jüri üyelerinin oy birliğiyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Kentsel Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Güzin Konuk ve World Architecture Community Kurucu Başkanı Prof. Dr. Suha Özkan'ın geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da eş başkan seçildiler. SotCA 2017 Jürisinde yer alan diğer isimler ise; Reidin CEO'su Ahmet Kayhan, KONUTDER Başkanı Altan Elmas, JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Aytek İtez, Lineadecor Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş, Ortak, PwC Türkiye Gayrimenkul Sektör Lideri Ersun Bayraktaroğlu, Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Faruk Göksu, Tasarım Vakfı Kurucusu Faruk Malhan, Türkiye İnşaat Sanayicileri Malzemesi Derneği (İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Füsun Yılmaz Phillipson, GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Sur, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Vekili Hüseyin Arslan, Atelye70 Şehir Planlama Başkanı Prof. Hüseyin Kaptan, İstanbul teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gül, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, AMSTAR Ülke Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Zafer Baysal oldu.

Lineadecor proje ortaklığında gerçekleştirilecek olan Sign of the City Awards'a katılacak markalar, yarışma başvurularını yapabilecekleri signofthecity.com web sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları ve duyurularını başvuru tarihinden itibaren takip edebilecekler.

SotCA 2017 Kategorileri şöyle:

"En iyi Konut Projeleri Kategorisi

En İyi Konut

En İyi Çok Katlı Konut

En İyi Müstakil Konut

En İyi Rezidans

En İyi Ticari Projeler Kategorisi

En İyi Ofis

En İyi Yerel Merkezli AVM

En İyi Bölgesel Merkezli AVM

En İyi Endüstriyel/ Lojistik Yapı

En İyi Karma Kullanımlı Proje

En İyi Hizmet Yapıları Kategorisi

En İyi Sağlık Binası

En İyi Eğitim Binası/ Kampüsü

En İyi Sosyo Kültürel Yapı

En İyi Turizm/ Hizmet Yapıları

En İyi Ulaşım Hizmetleri/ Altyapı Projesi

Kent ve Mimarlık Kategorisi

En İyi Mimari Tasarım (Kamu)

En İyi Mimari Tasarım ( Özel Sektör )

Genç Mimar Teşvik

En İyi Kentsel Tasarım

En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi

En Yeşil Bina

En İyi Kültürel ve Doğal Mirası Koruma/Yaşatma Projesi

Diğer Kategoriler

En İyi Pazarlama Kampanyası

En İyi Gayrimenkul Yönetimi

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi

Yılın Fark Yaratanı". - İSTANBUL

Sign Of The City Awards 2017 Gayrimenkul Yarışmasının Hazırlıkları Başladı
Sign Of The City Awards 2017 Gayrimenkul Yarışmasının Hazırlıkları Başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Sign Of The City Awards 2017 Gayrimenkul Yarışmasının Hazırlıkları Başladı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Başakşehirli Webo'ya ırkçılık yapan Rumen hakem Coltescu'ya 1,5 ay sonra görev verildi İsmi ve senaristi değişen Babam Çok Değişti dizisi final yapma kararı aldı BAE'nin ABD ile yaptığı F-35 savaş uçağı anlaşmasının bedeli 23 milyar dolar Burak Yılmaz'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'e olay gönderme İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü