Sihirli Keman" Gaziantep'te Sahnelenecek - Son Dakika

Sihirli Keman" Gaziantep'te Sahnelenecek

21.12.2016 10:30
Sihirli Keman

İstanbul Devlet Tiyatrosu "Sihirli Keman" adlı oyununu Gaziantepli minikler için sahneleyecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosu "Sihirli Keman" adlı oyununu Gaziantepli minikler için sahneleyecek.

Aristide Christian Charpentier'in kaleme aldığı, Hakan Tartan ve Türkan Dündar'ın Türkçeye çevirdiği, Ebru Kara'nın yönetmenliğini üstlendiği oyunda, çalışmak, dostluk, sevgi ve aile bağlarının önemi anlatılıyor.

Oyunun konusu özetle şöyle:

"Ayakkabı ustası Jules ve ve yanında çalışan oğlu Jacques'e bir gün bir sandık gelir. Jacques ile arkadaşı Pierre arasında sandığı açıp içindekilere sahip olmak için amansız bir mücadele başlar. Oysa bu, sihirli bir sandıktır. Sandığı açmak ve içindekilere sahip olmak için ise 7 ayrı anahtara ihtiyaç vardır. Genç Jacques, babasının mesleğini devam ettirmekle hayallerinin peşinden gitmek arasında kalır."

Abdulhamit Mutlu, Melek Tanker, Oğuzhan Özcan ve Melih Pamukçu'nun rol aldığı oyun, bugün saat 11.00, yarın saat 13.00'te Onat Kutlar Sahnesi'nde izlenebilecek.

Sihirli Keman Gaziantep'te Sahnelenecek

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Sihirli Keman' Gaziantep'te Sahnelenecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya-Moskova uçağı iniş takımlarındaki arıza nedeniyle güçlükle iniş yapabildi Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Bakan Koca yeni parti aşılar için müjdeyi verdi! Tarih ve miktar detayları belli oldu WhatsApp 4 yıldır masada olan gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor? İşte yanıtı Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu