Siirt Belediyesi'nin Tüm Mallarına Haciz - Son Dakika

Siirt Belediyesi'nin Tüm Mallarına Haciz

15.01.2014 13:23
Siirt Belediyesi'nin Tüm Mallarına Haciz

Temizlik firmasına 1 milyon 800 bin liralık borcu olan Siirt Belediyesi'nin tüm mallarına haciz koyuldu.

Siirt'te bir temizlik firması, belediyenin 1 milyon 800 bin liralık borcunu ödemediği gerekçesiyle alacaklarını tahsil etmek için Siirt İcra Müdürlüğü'ne başvurdu.

BELEDİYENİN TÜM MALLARINA HACİZ KONULDU

Başvuru üzerine İcra Müdürlüğü belediyenin tüm mallarına haciz koydu. Makam aracına da haciz konulan Belediye Başkanı Selim Sadak, haciz işlemlerine tepki gösterip, hacizle ilgili avukatlarının çalışma başlattığını söyledi.

"AK PARTİ'Lİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDEN KALAN BORÇLARI SÜREKLİ ÖDÜYORUZ"

Başkan Sadak, şirketin alacaklarının Ak Partili Belediye Başkanlığı döneminden kaldığını belirterek, "Ak Partili belediye başkanlığından kalan borçları sürekli ödüyoruz.

"AK PARTİ'DEN KALAN BORÇLAR NEDENİYLE 8. KEZ HACİZ GELİYOR"

Belediye başkanı olduğum günden beri Ak Partili dönemden kalan borçlar nedeniyle belediyenin mal varlıklarına sekinci kez haciz geliyor. Sürekli ödeme yaparak bu hacizleri kaldırıyoruz. Daha önce bu şirket ile ödemeler konusunda protokol yapmış ve parasını vermiştik.

"ALACAKLARININ FAİZİNİ DE ALMAK İÇİN İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURMUŞLAR"

Ancak bu şirket alacaklarının faizlerini de alabilmek için İcra Müdürlüğü'ne başvurmuş. Ben bu şirketi Allah'a havale ediyorum, hukuka şikayet ediyorum. Madem icraya başvuracaktı, bizim verdiğimiz parayı niye kabul etti? Bu şirketin bir alacağı varsa sadece alacağı kadar haciz gelseydi. Belediyenin tüm mal varlığına haciz konulması çalışmalarımızı aksattı. Bu ahlaki bir şey değildir.

"HALKA HİZMET İÇİN BİR OTOBÜSÜMÜZ VARDI ODA HACİZ EDİLDİ"

Halka hizmet etmek için tek bir otobüsümüz vardı o da şu anda haciz nedeniyle çalışmıyor" dedi.

Makam aracının da hacizli olması nedeniyle, başkan Sadak'ın kiraladığı özel aracı kullandığı öğrenildi.

AK Parti'ye geçeceği öne sürülmüştü! Mehmet Ali Çelebi geçmiş paylaşımlarını kaldırdı AK Parti'ye geçeceği öne sürülmüştü! Mehmet Ali Çelebi geçmiş paylaşımlarını kaldırdı AK Parti'li Kurtulmuş: Geleceğin güçlü ve büyük Türkiye'sini hep beraber inşa edeceğiz AK Parti'li Kurtulmuş: Geleceğin güçlü ve büyük Türkiye'sini hep beraber inşa edeceğiz AK Parti'li Kurtulmuş, Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ödül törenine katıldı Açıklaması AK Parti'li Kurtulmuş, Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ödül törenine katıldı Açıklaması
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Siirt Belediyesi'nin Tüm Mallarına Haciz - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement