Siirt'te 14 Eylül Şeref Günü Kutlanacak - Son Dakika

Siirt'te 14 Eylül Şeref Günü Kutlanacak

07.09.2012 14:25
Siirt'te 14 Eylül Şeref Günü Kutlanacak, System.String[]

Mustafa Kemal Atatürk'ün 16.Kolordu Komutanı iken Siirt'e gelişinin yıl dönümü olan 14 Eylül'de, "Siirt'in Şeref Günü" törenlerle kutlanacak.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 16. Kolordu Komutanı iken Siirt'e gelişinin yıl dönümü olan 14 Eylül'de, "Siirt'in Şeref Günü" törenlerle kutlanacak.

Siirt'te 96. yıl dönümü kutlamaları nedeniyle düzenlenecek törenlerin ilk bölümü Atatürk Anıtı'nda yapılacak. Anıta çelenkler sunulacak, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.

Törenlerin ikinci bölümü ise vilayet önünde yapılacak. Burada şeref defterinin imzalanması, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın ardından tören, folklor gösterileri, SİSKAV'a bağlı sanatçıların konseri ve valilik önünde açılacak "Atatürk" konulu resim sergisinin gezilmesi ile sona erecek.

Muhabir: Zekeriye Güneş/Nurten Aslan

Yayıncı: İrfan Cemiloğlu - SİİRT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Siirt'te 14 Eylül Şeref Günü Kutlanacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici