Son Dakika Haberleri: Siirt'te Bir Hastanın Diz Kemiğinden El Bileğine Nakil Yapıldı

Siirt'te Bir Hastanın Diz Kemiğinden El Bileğine Nakil Yapıldı

8 gün önce

Siirt Devlet Hastanesinde el bileği ağrısı ile polikliniğe başvuran bir hastaya diz kemiğinden el bileğine kemik nakli yapıldı.

 Siirt Devlet Hastanesinde el bileği ağrısı ile polikliniğe başvuran bir hastaya diz kemiğinden el bileğine kemik nakli yapıldı.

El bileği ağrısı ve el bileği hareketlerinde azalma şikayetiyle hastaneye başvuran Özgür Razman'a (21), Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Burak Sercan Erçin ve Hakan Aycan tarafından yapılan ameliyatla hastanın diz kemiğinden el bileğine kemik nakledildi.

Operasyonun Siirt'te ilk defa yapıldığını belirten Erçin, bu ameliyatın bir nevi organ nakli olduğunu belirtti.

Hastanın el bileği ağrısı ve el bileği hareketlerinde azalma ile polikliniğe başvurduğunu kaydeden Erçin, şöyle konuştu:

"Daha önceki yaralanmasına bağlı skafoid denilen el bileği kemiğinde kaynamamış kemikte çürüme mevcuttu. Bu durum 5 yıl içinde muhtemelen el bileğinin donmasına gidecekti. Hastaya bunun büyük bir ameliyatla da olsa çözülebileceğini ve dizinden el bileğine mikrocerrahi yöntemlerle kemik nakli yapılması gerektiğini söyledik. Aycan ile 5 saatlik bir ameliyatla nakil işlemini gerçekleştirdik. İnşallah bir, iki ay içinde el bileği eski fonksiyonuna kavuşacak."Ankara'da Kritik Zirve! Karamollaoğlu ile Akşener Görüştü Bahçeli, Abdullah Gül'ü Uyardı: İkazlara Uyması Gerekir

Lice'de Şehit Düşen Uzman Çavuşu 5 Bin Kişi Uğurladı Erdoğan 24 Haziran'a Kadar 55 İlde Miting Yapacak