Siirt'te "Evet" İçin Nöbet - Son Dakika

Siirt'te "Evet" İçin Nöbet

04.04.2017 09:48
Siirt'te "Evet" İçin Nöbet

Siirt'te, "Birlik için Evet Platformu" çatısı altında bir araya gelen 61 sivil toplum kuruluşu (STK), anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için kurdukları merkezde nöbete başladı.

Siirt'te, "Birlik için Evet Platformu" çatısı altında bir araya gelen 61 sivil toplum kuruluşu (STK), anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için kurdukları merkezde nöbete başladı.

Güres Caddesi'nde oluşturulan Birlik için Evet Platformu Tanıtım Merkezi'nde bir araya gelen platform üyeleri, merkezi ziyaret eden vatandaşlara halk oylamasıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek de Siirt'teki temasları kapsamında merkezi ziyaret etti, platform üyeleri ile görüştü.

Eski Siirt Belediye Başkanı ve Platform Üyesi Mervan Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 52 STK ile kurulan platformda STK ve üye sayısının her geçen gün artarak, STK sayısının 61'e ulaştığını söyledi.

16 Nisan'a kadar platform üyesi STK'ların merkezde nöbet tutacağını ifade eden Gül, şunları kaydetti:

"Siirt, nasıl 15 Temmuz'daki darbe girişiminde bir ve beraber olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'nöbet bitti' diyene kadar demokrasi nöbeti tuttuysa bugün de çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için bütün şer güçlere karşı bir, beraber ve ayaktadır. Ben inanıyorum ki halk oylamasında çok hayırlı bir sonuç alacağız. Siirt'te de Türkiye ortalamasının üstünde bir 'evet' ile halk oylamasını sonuçlandıracağız. Yapılan çalışmalarda emeği geçen bütün STK'lardan Allah razı olsun."

Gençler yoğun ilgi gösteriyor

AK Parti Siirt Gençlik Kolları Başkanı Murat Özekinci, platform tarafından nöbetlerin başladığını, gençlerin bu nöbete yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Halk oylamasının önemine değinen Özekinci, "Ülkemizin birliği, bütünlüğü, beraberliği, istikrarı ve istikbali için gençlerimiz 'evet' diyor. Gençlerimiz inşallah 16 Nisan'a kadar meydanlarda olacak. Şu anda STK'ların nöbet tuttuğu merkezde gençlerimiz de nöbet tutuyor." diye konuştu.

Siirt'te askeri araç ile kamyonetin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı Siirt'te askeri araç ile kamyonetin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı Müküs Çayı'nda akıntıya kapılan hemşireyi arama çalışmaları 58 gündür sürüyor Müküs Çayı'nda akıntıya kapılan hemşireyi arama çalışmaları 58 gündür sürüyor Kayıp hemşireden 58 gündür haber alınamıyor Kayıp hemşireden 58 gündür haber alınamıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Siirt'te 'Evet' İçin Nöbet - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement