Siirt'te Kadına Yönelik Şiddet Konferansı - Son Dakika

Siirt'te Kadına Yönelik Şiddet Konferansı

26.11.2012 17:00
Siirt'te Kadına Yönelik Şiddet Konferansı, System.String[]

Siirt'te "kadına yönelik şiddet" konulu konferans verildi.

Siirt'te "kadına yönelik şiddet" konulu konferans verildi.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Aydın Bedirhan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü'nün işbirliğiyle düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, son yıllarda kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda çok önemli mevzuat değişiklikleri yapıldığını belirtti.

Bedirhan, mevzuat değişikliklerinin yeterince bilinmemesi nedeniyle zaman zaman kadına yönelik şiddet olaylarına rastlandığını kaydetti.

Şiddete uğrayan kadının yargıya başvurarak elektronik kelepçeyle olası şiddetten korunabileceğini ifade eden Bedirhan, "Bu koruma esnasında yapılacak tüm masraflar, şiddeti yapan kişiden tahsil edilecektir. Bunun bilinmesinde yarar vardır. Ayrıca aile polisi kurulacak. Karakollarda bayan polis sayısı arttırılacaktır" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Sayın da toplumda şiddetin önlenmesi için bu tür konferansların tekrarlanacağını, özellikle toplumda şiddeti daha fazla yapan erkeklere yönelik çalışma yürüteceklerini kaydetti.

Muhabir: Ayhan Mergen-Zekeriye Güneş/ Meral Özdemir

Yayıncı: Şengül Oymak - SİİRT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Siirt'te Kadına Yönelik Şiddet Konferansı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Mesut Özil'in MLS ekiplerinden DC United'a transfer olacağı iddia edildi Rusları çaresiz bırakan Bayraktar SİHA'nın iki büyük sırrı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Ablasının çıplak fotoğrafını atıp ''Ablanın geceliği ne kadar'' diye sormuş Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Milyonlarca çalışanı ilgilendiren teklif Meclis'te kabul edildi! İşte detaylar