Siirt'te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender görüntülendi - Son Dakika

Siirt'te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender görüntülendi

23.05.2022 18:47
Siirt'te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender görüntülendi

Siirt'te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender görüntülendi.

Siirt'te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender görüntülendi.

Siirt Halk Eğitim ve Gençlik Merkezi fotoğrafçılık kursuna katılan kursiyerler, hafta sonu Şirvan ilçesindeki Bacavan Yaylası'nda düzenlenen doğa çekiminde nesli tükenmekte olan sarı benekli semender görüntüledi. 2 yıldır Halk Eğitim ve Gençlik Merkezi'nde görev yapan fotoğrafçılık kursu öğretmeni Nurten Kol, "Doğa çekimi sırasında dere kenarında öğrencilerim tarafından semender fark edildi ve hemen öğrencilerim tarafından semender fotoğraflanıp videoya çekildi. Başta tam olarak türünün ne olduğuna karar veremedik ancak öğrencilerim tarafından çekilen fotoğraf ve videolara daha sonra bakınca araştırdık ve nesli tükenmekte olan sarı benekli semender olduğunu fark ettik. Siirt doğası zengin ve çeşitli bu tür etkinlikleri yaptıkça farklılıkları keşfedeceğimize eminim" dedi.

(Selami Deniz/İHA)

YORUMLAR
500
Adalı milli sporcular ve Lefter anısına Büyükada'da program düzenlendi Adalı milli sporcular ve Lefter anısına Büyükada'da program düzenlendi Samsun'da diyabetli çocuklar Diyabet Gençlik Kampı'nda eğlenip öğrendi Samsun'da diyabetli çocuklar Diyabet Gençlik Kampı'nda eğlenip öğrendi Yıldırım Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek Yıldırım Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Siirt'te nesli tükenmekte olan sarı benekli semender görüntülendi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement