Son Dakika Haberleri: Siirt'teki Kobani Protestosunda Kan Aktı: 2 Ölü

Siirt'teki Kobani Protestosunda Kan Aktı: 2 Ölü

5 yıl önce

Siirt'te sokağa çıkma yasağı ilan edilen Kurtulan ilçesindeki Kobani eyleminde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişi ölürken 7 kişi yoğun bakıma alındı.

">

Siirt'te sokağa çıkma yasağı ilan edilen Kurtulan ilçesinde Kobani'yi bahane eden ve belediye binasına saldırıp araçları ateşe veren ardından polise saldıran grupla karşıt görüşlü grup arasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Kurtalan ilçesinde meydana gelen izinsiz gösterilerde 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

BELEDİYE BİNASINA SALDIRDILAR

Siirt'te, Kobani saldırısını gerekçe gösteren göstericiler Kurtalan ilçe belediyesini saldırdı. Belediye garajında bulunan araçları ateşe veren göstericiler daha sonra polis panzerine ve belediye binasına molotof attı.

SİLAHLI ÇATIŞMA

Daha sonra göstericiler ile başka bir grup arasında silahlı çatışma çıktı. Çıkan olayda Yusuf Ç., Necat Ç., Cihan T., Bedriye Y., Hikmet B., Mehmet Ç., Mehdi E., Cüneyt Y. ile birlikte ismi tespit edilmeyen 6 kişi ağır yaralandı.

7 KİŞİ YOĞUN BAKIMDA

Kurtalan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar daha sonra Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Yusuf Ç. ve Mehdi E. hayatını kaybederken, ağır yaralanan Cüneyt Y. ile birlikte ağır yaralanan 6 kişi yoğun bakım ünitesine alındı. Olayların devam ettiği kentte ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.
Yayına Bağlanan Kadın İzleyicinin "Aldatma" İtirafı Şaşkına Uğrattı Komutan, "TOMA'yı Çalıştırın" Dedi, İşçiler Grevden Vazgeçti

ABD, Çin'e Yönelik Yaptırımdan 18,4 Milyar Dolar Kazandı