Siirtli Gazetecilerin Irak'ın Kuzeyine Gerçekleştirdiği Gezi Sona Erdi - Son Dakika

Siirtli Gazetecilerin Irak'ın Kuzeyine Gerçekleştirdiği Gezi Sona Erdi

02.01.2012 15:40
Siirtli Gazetecilerin Irak'ın Kuzeyine Gerçekleştirdiği Gezi Sona Erdi, System.String[]

Siirt'te görev yapan gazetecilerin Irak'ın kuzeyine gerçekleştirdiği gezi sona erdi.

Siirt'te görev yapan gazetecilerin Irak'ın kuzeyine gerçekleştirdiği gezi sona erdi.

Irak'ın kuzeyinde faaliyet gösteren Fezalar Eğitim Şirketi'nin davetlisi olarak Irak'ın kuzeyine giden 12 gazeteci, gezi kapsamında eğitim kurumlarında incelemelerde bulunarak, Erbil, Duhok ve Zaho'daki tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etti.

Gezi programını tamamlayan gazeteciler Siirt'e döndü.

Siirt Beyza Eğitim Şirketi Temsilcisi Ahmet Bedir, yaptığı açıklamada, kardeş kuruluş olan Fezalar Eğitim Şirketinin davetlisi olarak kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın mensupları ile Irak'ın kuzeyine 2 günlük gezi düzenlediklerini söyledi.

Bu gezide Irak'taki 27 okulda, yaklaşık 9 bin öğrencinin Türk okullarında öğrenim gördüğünü ve bu okulların iki ülkenin arasındaki köklü ortak dostluğun pekişmesine katkıda bulunmaya başladığını öğrendiklerini ifade eden Bedir,

"Irak'ın kuzeyinde çok sayıda Türk yatırımcının olduğunu görmek de bizi sevindirdi. Bu gezi son derece faydalı oldu" dedi.

- SİİRT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Siirtli Gazetecilerin Irak'ın Kuzeyine Gerçekleştirdiği Gezi Sona Erdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Artan vakalar sonrası İstanbul'a yeni tedbir mi geliyor? Bakan Koca, işareti verdi Twitter hesabı hacklenen Donald Trump'ın kullandığı şifre açığa çıktı İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı ABD'de George Floyd'u öldürmekten yargılanan polis memuru Chauvin'in suçlaması düşürüldü Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!