Şike Yasasında Türkiye Örneği - Son Dakika

Şike Yasasında Türkiye Örneği

13.01.2012 09:36
Şike Yasasında Türkiye Örneği, System.String[]

Türkiye'nin şike ile mücadele yasasını inceleyen Putin, ülkesinde de benzer yasaların çıkarılması talimatında bulundu.

Türkiye'nin şike ile mücadele yasasını inceleyen Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in, ülkesinde de benzer yasaların çıkarılması talimatında bulunduğu kaydedildi.

Rusya Spor ve Turizm Bakanı Vitali Mutko, şike olaylarıyla ilgili sorumluların cezalandırılmasını öngören yasaları hazırlayacaklarını belirtti. Mutko, çalışmalarla ilgili parlamentonun alt kanadı Duma'nın anayasa mevzuatı komisyonu Başkanı Vladimir Pligin'le mutabakat sağladıklarını ifade etti.

Basına konuyla ilgili bilgi veren Rusya Sayıştay Başkanı Sergey Stepaşin ise, "Başbakan Putin'e yazdım bir mektupta, sadece ekonomide değil, futbol alanında da yeni düzenlemelere ihtiyaç olduğunu belirtmiştim. Özellikle şike olarak adlandırdığımız vakalarla ilgili. Önerimi inceleyen Başbakan ciddi talimatlarda bulundu. Hukukçularla birlikte Türkiye'nin şike konusundaki mevzuatını dikkatle inceledik. Geçen yaz Türkiye'de futbolda şike ilgili yasa değişikliği yapılmıştı." dedi. Stepaşin, Putin'e gönderdiği mektupta Türkiye'nin şike ile mücadele yasasının tercümesini de ekleyerek incelenmesi isteğinde bulunmuştu.

Stepaşin, Rusya'da şike olaylarıyla ilgili mücadele yasasının önümüzdeki yaz aylarında çıkartılacağına inandıklarını belirtti.

Konuyla ilgili İnterfaks'a konuşan Sergey Stepaşin,"Türkiye bizim şike olaylarında nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda örnek oldu. Rusya'daki şike ile ilgili durum, Türkiye'de yaşananlara çok benziyor. Türkiye'nin ilgili yasalarını örnek alarak Rusya ceza kanununda yasa değişikliğini bu yıl kabul edebiliriz" dedi.

Şike Yasasında Türkiye Örneği
Şike Yasasında Türkiye Örneği

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Şike Yasasında Türkiye Örneği - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kendisini karantinaya aldı Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Eşinden şiddet gören engelli koca polise sığındı Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt: Biz davet ettik ama taziyem var dedi katılmadı Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır