Şile'de Başpehlivan Recep Kara - Son Dakika

Şile'de Başpehlivan Recep Kara

10.08.2017 13:29
Şile'de Başpehlivan Recep Kara, System.String[]

Kumbaba Ermeydanı'ndaki güreşleri 32'si başpehlivan olmak üzere yaklaşık 300 pehlivan katıldı.

Kumbaba Ermeydanı'ndaki güreşleri 32'si başpehlivan olmak üzere yaklaşık 300 pehlivan katıldı.  Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen mehteran konseri ve vatandaşların  katıldığı kortej yürüyüşü ile başlayan müsabakalar büyük çekişmeye sahne oldu. 2017 yılı Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban ilk turda Nedim Gürel'le yaptığı müsabakayı tamamlayamadı ve erken havlu attı.

Final müsabakasında Ordu Büyükşehir Belediye spor'dan Recep Kara, Manavgat Belediyespor'dan Hüseyin Gümüşalan'ı mağlup ederek birincilik kürsüsüne çıktı. Sırasıyla Ahmet Kavakçı, Turan Balaban ve Abdullah Güngör'ü eleyen ve tüm güreşleri seyirciler tarafından heyecanla takip edilen Şileli başpehlivan Fatih Koyuncu bronz madalyanın sahibi olurken ASKİ sporcusu Salih Erinç de üçüncülük kürsüsünü paylaştı.

Başaltındaysa birinciliği İzmitli Emre Gürbüz elde etti.

Şile Belediye Belediye Başkanı Can Tabakoğlu "Bizler ata sporlarımızın destekçisi olmaya devam edeceğiz. Şile artık sadece turizm kenti değil bir spor kenti olarak da anılacak. Geleceğin usta sporcuları Şile'den çıkacak" dedi.

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Şile'de Başpehlivan Recep Kara - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kader birliği yaptığımız Libya'ya 150 bin doz aşı gönderiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kader birliği yaptığımız Libya'ya 150 bin doz aşı gönderiyoruz Son Dakika: Rusya'dan Türkiye'ye uçuşları azaltma kararı Son Dakika: Rusya'dan Türkiye'ye uçuşları azaltma kararı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Annesini çekiçle öldürdükten sonra evde parti veren sanık, cesedin kokusunu parfümle bastırmış Annesini çekiçle öldürdükten sonra evde parti veren sanık, cesedin kokusunu parfümle bastırmış Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi