Şili'de Eski Albaylara Hapis Cezaları - Son Dakika

Şili'de Eski Albaylara Hapis Cezaları

23.11.2014 13:15
Şili'de Eski Albaylara Hapis Cezaları, System.String[]

Devlet Başkanı Michele Bachelet'in babasının öldürülmesinde rolü bulunan iki eski albay hapse mahkum edildi.

Şili'de Devlet Başkanı Michele Bachelet'in babası Alberto Bachelet'in 1974 yılında öldürülmesinde rolü bulunan iki emekli albay hapis cezalarına çarptırıldı.

Emekli albaylar Edgar Ceballos ve Ramon Caceres Jorquera'ya, Alberto Bachelet'in öldürülmesinde rolü bulunmak suçundan sırasıyla iki ve üç yıl hapis cezaları verildi. Ceballos ve Jorquera'nın kamu görevlerine getirilmesi yasaklanırken, sanıkların, mahkeme masraflarını ödemelerine de hükmedildi.

Devlet Başkanı Michele Bachelet'in annesi Angela Jeria, CNN Şili'ye yaptığı açıklamada, cezaların, intikam amacı gütmediğini, önemli olanının, adalet sisteminin işlemesi ve bu tür bir şeyin bir daha asla yaşanmaması olduğunu söyledi.

Şili'de General Agusto Pinochet'yi iktidara taşıyan darbeye karşı çıkan Alberto Bachelet, o dönemde Şili Hava Kuvvetleri'nde Tuğgeneraldi. Alberto Bachelet, Pinochet rejimi tarafından devrik Devlet Başkanı Salvador Allende'ye bağlı kalmakla suçlanmıştı.

O dönemde Michele Bachelet ve annesi de iki hafta gözaltına alınmış, sonunda kaçmayı başararak sürgüne gitmişlerdi. - Ankara

Şili'de Eski Albaylara Hapis Cezaları

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şili'de Eski Albaylara Hapis Cezaları - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama