Şilili Müzik Grubu İnti-İllimani Türkiye Turnesine Çıkıyor - Son Dakika

Şilili Müzik Grubu İnti-İllimani Türkiye Turnesine Çıkıyor

23.05.2022 14:46
Şilili Müzik Grubu İnti-İllimani Türkiye Turnesine Çıkıyor

Şilili müzik grubu İnti-İllimani, Türkiye turnesine çıkıyor. Grup; 24 Haziran’da İstanbul’da, 25 Haziran’da İzmir’de, 26 Haziran’da ise Ankara’da konser verecek.

Şilili müzik grubu İnti-İllimani, Türkiye turnesine çıkıyor. Grup; 24 Haziran'da İstanbul'da, 25 Haziran'da İzmir'de, 26 Haziran'da ise Ankara'da konser verecek.

Şilili müzik grubu İnti-İllimani Historico, Türkiye turnesine çıkıyor. Grup ilk olarak 24 Haziran'da İstanbul Küçük Çiftlik Park'ta Moğollar, Ozan Çoban ve Güneş Demir ile birlikte sahneye çıkacak. İstanbul konseri saat 16.00'da başlayacak. Grubun ikinci adresi İzmir olacak. İzmir'de Urla Sahne Humans Open Air Arena'da saat 19.30'da sahne alacak gruba Moğollar eşlik edecek.

Grup turnenin kapanışını Başkent ile yapacak. 26 Haziran'da ODTÜ Vişnelik Tesisleri'nde saat 17.00'de İnti-İllimani Historico ile birlikte Yeni Türki, Ozan Çoban ve Güneş Demir de sahne alacak.

1967 yılında kurulan "İnti-İllimani Historico", şarkılarında yoksul halkların, emekçilerin duygularını yansıtmayı hedefleyen ve dünyada protest müziğin temsilcileri arasında sayılan grubun bazı şarkıları Türkçe sözler ile yeniden derlendi ve popüler oldu.

YORUMLAR
500
Bodrum'da Türkiye Halkoyunları Federasyonu Grup Yarışması yapıldı Bodrum'da Türkiye Halkoyunları Federasyonu Grup Yarışması yapıldı Soylu: Gittiğimiz yere sömürmek için değil, ecdadımız gibi emaneti bırakmak için giden bir milletiz Soylu: Gittiğimiz yere sömürmek için değil, ecdadımız gibi emaneti bırakmak için giden bir milletiz Türkiye Bitci.com Pist Şampiyonası'nın 2. ayak yarışları İzmir'de yapıldı Türkiye Bitci.com Pist Şampiyonası'nın 2. ayak yarışları İzmir'de yapıldı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Şilili Müzik Grubu İnti-İllimani Türkiye Turnesine Çıkıyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement