Son Dakika Haberleri: Silk & Cashmere'e Yabancı Ortak

Silk & Cashmere'e Yabancı Ortak

8 yıl önce

Kaşmir ile ipeğin önde gelen isimlerinden Silk & Cashmere'e yabancı ortak geldi.2011 başından bu yana yürüttüğü görüşmeleri tamamlayan firma, uluslararası bir fon olan Eastgate Capital Group ile anlaştı.

Silk & Cashmere'e Yabancı Ortak, System.String[]
Kaşmir ile ipeğin önde gelen isimlerinden Silk & Cashmere'e yabancı ortak geldi. 2011 başından bu yana yürüttüğü görüşmeleri tamamlayan firma, uluslararası bir fon olan Eastgate Capital Group ile anlaştı. Anlaşmanın ardından şirketin çoğunluk hissesinin Zamanpur ailesinde kalmasına karar verildi.

Ülke içinde ve dışında akademik çevrelerden takdir gören, üniversitelerde eğitim programına alınan, hakkında tezler yazılan firma, 2008'den beri yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmuş, pek çok teklifle karşılaşmıştı.

Eastgate Capital Group ile ortaklık için imzayı atan Silk & Cashmere CEO'su Ayşen Zamanpur; konuya dair şunları ifade etti:

"Kullandığımız kalifiye iki doğal elyafla, yarattığımız evrensel ve ulaşılabilir kaşmir-ipek markası olma özelliğimizle öne çıkarak çok başarılı bir format yakaladık. Son derece istikrarlı ve karlı bir büyüme elde ediyoruz. Son senelerde ciddi bir atağa geçtik, 5 senelik stratejik planımızda daha da iddialı bir büyüme söz konusu. Bu hedefimize yürürken yanımızda bize güvenen ve markamıza ortak olan Eastgate Capital Group'un bize güç vereceğine inandık. Bu seçimi yapmamız çok kolay değildi. Silk & Cashmere her yönüyle farklı ve özgün bir marka. Ama çok doğru ve güçlü bir yatırımcı ile anlaşmış olmaktan ekipçe mutluluk duyuyor, şimdi ilk günden beri ana hedefimiz olan ve bu konuda ciddi adımlar da attığımız Kaşmir ve İpekte dünya markası olma amacımıza çok yaklaştığımızı hissediyoruz."Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD'ye Rest Çekip 72 Saat Süre Verdi