Silopi'de Uluslararası Sempozyum Düzenlenecek - Son Dakika

Silopi'de Uluslararası Sempozyum Düzenlenecek

22.10.2018 17:56
Silopi'de Uluslararası Sempozyum Düzenlenecek, System.String[]

Şırnak Üniversitesince, "Üç Ülkenin Kavşağında Uluslararası Silopi" konulu sempozyum düzenlenecek.

Şırnak Üniversitesince, "Üç Ülkenin Kavşağında Uluslararası Silopi" konulu sempozyum düzenlenecek.

Şırnak Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Baz, düzenlediği basın toplantısında, daha önce Şırnak ve İdil, Cizre, Beytüşşebap'ta çeşitli sempozyumlar düzenlediklerini söyledi.

Silopi'nin, Ortadoğu'ya açılan kapı niteliğinde olduğunu ve bu yönüyle ilçede "Üç Ülkenin Kavşağında Uluslararası Silopi" konulu sempozyum düzenleyeceklerini kaydeden Baz, şöyle konuştu:

" Türkiye'nin 2023 yılı hedefleri noktasında 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması noktasında biz Silopi'deki Habur Sınır Kapısı'nın çok önemli bir ticaret noktası olduğunu düşünüyoruz ve bununla ilgili bazı sorunlar yaşanıyor. Sempozyumda bunların nedenleri üzerinde konuşulacak. Açılması hedeflenen Ovaköy sınır kapısının açılıp açılmamasıyla ilgili avantaj ve dezavantajlar irdelenecek. Sempozyuma 5'i yurt dışından akademisyen katılacak."

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Silopi'de Uluslararası Sempozyum Düzenlenecek - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Tuzlaspor-Giresunspor maçında forma skandalı! 13 dakika boyunca yanlış formayla oynadı Tuzlaspor-Giresunspor maçında forma skandalı! 13 dakika boyunca yanlış formayla oynadı TRT'nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, Yavru Vatan'da krize neden oldu TRT'nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, Yavru Vatan'da krize neden oldu TFF 1. Lig'de şampiyon Adana Demirspor ile ikinci Giresunspor Süper Lig'e yükseldi TFF 1. Lig'de şampiyon Adana Demirspor ile ikinci Giresunspor Süper Lig'e yükseldi Ürdün'den İsral'e Mescid-i Aksa notası! Maslahatgüzar, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı Ürdün'den İsral'e Mescid-i Aksa notası! Maslahatgüzar, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı Pınar Altuğ, yeni imajıyla ilgili gelen 'estetik' yorumlarına samimi itirafta bulundu Pınar Altuğ, yeni imajıyla ilgili gelen 'estetik' yorumlarına samimi itirafta bulundu Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği eski vekil İşbaşaran'dan yanıt geldi: Seni fazla öttürmezler Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği eski vekil İşbaşaran'dan yanıt geldi: Seni fazla öttürmezler Sedat Peker iddiasını yükseltip kolunu ortaya koydu: Ağar, Mansimov'u öldürtmek için polis katilini Türkiye'ye getirdi Sedat Peker iddiasını yükseltip kolunu ortaya koydu: Ağar, Mansimov'u öldürtmek için polis katilini Türkiye'ye getirdi Gözü dönen komşu, kızlarına mesaj attığı için mahkemelik olduğu çifti öldürdü Gözü dönen komşu, kızlarına mesaj attığı için mahkemelik olduğu çifti öldürdü
Advertisement