Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan: "Ustalık Belgesi Olmayanlar İnşaatlarda Çalıştırılamayacak" - Son Dakika

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan: "Ustalık Belgesi Olmayanlar İnşaatlarda Çalıştırılamayacak"

05.01.2012 17:40
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan:

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının genelgesi gereği ustalık belgesi olmayanların inşaatlarda çalışamayacağını söyledi.

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının genelgesi gereği ustalık belgesi olmayanların inşaatlarda çalışamayacağını söyledi.

Karahan, AA muhabirine, 19 Mayıs 2011'de yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremde inşaat kalitesinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görme fırsatı bulduklarını bildirdi.

Belediye tarafından inşaat işçilerine verilecek belgelerin 2 yıl geçerli olacağını dile getiren Karahan, şöyle konuştu:

"Ustalık belgesi alınması zorunluluğu 16 Aralık 2011'de Resmi Gazete'de yayımlanan 'Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmelik' ile açıklanmaktadır. Bu nedenle ustalık belgesi olmayanlar inşaatlarda çalıştırılamayacak. Ustaların yaptıkları işe uygun yetki belgelerinin bulunup bulunmadığı sıkı bir şekilde denetlenecek. Belge sahibi olmayan ustalara cezai müeyyide uygulanacak. Bunun için geçici inşaat ustalarımızı da müteahhitlerimizi de şimdiden uyarıyoruz. Ustalık yetki belgelerini mutlaka alın."

Karahan, ustalık yetki belgesi almak isteyenlerin diploma, nüfus cüzdanı sureti, 3 adet vesikalık fotoğraf ile belediyeye müracaat etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan: 'Ustalık Belgesi Olmayanlar İnşaatlarda Çalıştırılamayacak' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı takıldı Erdoğan'ın duyurduğu yeni doğal gaz müjdesi için çalışmalar başladı! İşte Tuna-1 kuyusundan ilk görüntüler Pişkin katil altınlarını çalıp öldürdüğü kadının cenazesine katılmış! Ağlayarak başsağlığı dilemiş Oyuncu Gurur Aydoğan, ticarete atılmaya karar verdi Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi Son Dakika! Akşener'den Ümit Özdağ'ın iddiasına yanıt: İstanbul İl Başkanı'na karşı FETÖ'cü söylemi çok büyük yalandır