Simavlı Depremzedeler İsyanda - Son Dakika

Simavlı Depremzedeler İsyanda

04.01.2012 10:36
Simavlı Depremzedeler İsyanda

Van'daki depremde az hasarlı binalara 1250 TL, Simav'daki depremzedelere 750 TL verilip, ayrım yapıldığı ileri sürüldü.

Acı aynı yardım farklı

MHP Simav İlçe Başkanı İsmail Karaağaç, Van'daki depremin ardından az hasarlı bina sahiplerine 1250 TL veren devletin, Kitahya'nın Simav İlçesi'nde aynı durumdaki depremzedelere 750 TL vererek, ayrım yaptığını ileri sürdü.

MHP Simav İlçe Başkanı İsmail Karaağaç, Van'da meydana gelen iki yıkıcı depremin ardından binaları az hasar gören depremzedelere evlerinin onarımı için 1250 TL, Simav'da aynı durumdaki depremzedelere ise 750 TL verildiğini söyledi. Karaağaç, aynı acıyı yaşayanlar arasında ayrım yapıldığını ileri sürüp, 'Simav'daki 7 bin 300 az hasarlı konut sahibine 500 TL daha ödenmesi gerekiyor. Konuyu, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık aracılığıyla TBMM'ye taşıyacağız. Hükümetin Simavlılara 500 TL borcu var. Umarım sesimizi duyan olur. Bu haksızlığın takipçisi olacağız. Hakkımızı alıncaya kadar da talebimizi her yerde dile getireceğiz' diye konuştu.

Kaynak: DHA
Simav'da uyuşturucu operasyonu Simav'da uyuşturucu operasyonu Simav'da uyuşturucu operasyonunda 3 şüpheli yakalandı Simav'da uyuşturucu operasyonunda 3 şüpheli yakalandı

Son Dakika Güncel Simavlı Depremzedeler İsyanda - Son Dakika


Advertisement