Sinan Meydan Atatürk Etkisi'ni Anlatıyor - Son Dakika

Sinan Meydan Atatürk Etkisi'ni Anlatıyor

17.12.2018 11:37
Sinan Meydan Atatürk Etkisi'ni Anlatıyor, System.String[]

Sinan Meydan'ın Türkiye için bir dönüm noktası olan Mustafa Kemal Atatürk'ü anlattığı Atatürk Etkisi kitabı İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

Türkiye'nin kurucu liderinin dün, bugün ve yarın üzerindeki etkisini ortaya koyan Atatürk Etkisi, Mustafa Kemal Atatürk'ün yapıcı ve ilerici siyaset anlayışını, hayat duruşunu ve liderlik özelliklerini anlatıyor.

Atatürk'ün kurucu ve kurtarıcı etkisini ele alan Sinan Meydan, iflasın, işgalin, direnişin ve kurtuluşun tarihini yazıyor.

Atatürk Etkisi'ni doğru anlayabilmek için Çanakkale'yi, Suriye- Filistin'i, TBMM'yi Sakarya'yı, Kütahya- Eskişehir'i, Büyük Taarruz'u, Lozan'ı iyi bilmek gerektiğini vurgulayan Sinan Meydan, Atatürk Etkisi adlı bu kitabının II. Abdülhamit'le başlayıp, Menderes'le devam edip, Mussolini ve Hitler'le bitmesinin sırrı da işte tam burada gizlidir. Abdülhamit Etkisi'ni, Menderes Etkisi'ni, Mussolini ve Hitler Etkisi'ni bilmeden, 'Atatürk Etkisi' doğru anlaşılamayacağı için kitapta bu kişilerin yarattığı etkileri de ayrıntılı olarak anlattım" ifadelerini kullanıyor.

Atatürk Etkisi'nin vatanı emperyalizmin pençesinden, sarayın/sultanın baskısından ve geri kalmışlığın çilesinden kurtardığının altını çizen Sinan Meydan, Osmanlı'nın son dönemlerinden Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna, yapılan devrimlerden yıkılan cehalet duvarlarına, medeni bir toplum için atılan adımlardan cumhuriyetin kazanımlarına kadar birçok başlığı ele alıyor.

"Atatürk Etkisi yaşanmış, bitmiş, dünde kalmış, tarih olmuş bir etki değildir; bugün hâlâ canlıdır, diridir, yepyenidir ve hâlâ kurtarıcı niteliğini korumaktadır" diyen Sinan Meydan'ın Atatürk Etkisi kitabı tüm kitapçılarda…

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sinan Meydan Atatürk Etkisi'ni Anlatıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çifti ikinci bebeklerinin müjdesini verdi Erdoğan'dan Arınç'a bir tepki daha: Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış gibi konuşmalarını kabul edemeyiz HDP'li Hasan Özgüneş'in "Mustafa Kemal, Kürdistan'a geldi" sözleri Meclis'i karıştırdı Gelecek Partisi'nin "kadına şiddet" temalı videosu büyük beğeni topladı Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı Boşanmak istedi diye çocuklarının gözü önünde karısının boğazı kesti: Daha öldüremedim, nereye? Et ve Süt Kurumu İstanbul'daki ilk mağazasını açtı: Fiyatlar piyasaya göre yüzde 40 daha ucuz 1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek