Son Dakika Haberleri: Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Olaylar

Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Olaylar

9 yıl önce

Ülkücü İşçiler Derneği Kayseri Şube Başkanı Faik Şahin Şahintürk, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki olayları kınayarak, Çin mallarına boykot çağrısı yaptı.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Olaylar, System.String[]

Ülkücü İşçiler Derneği Kayseri Şube Başkanı Faik Şahin Şahintürk, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki olayları kınayarak, Çin mallarına boykot çağrısı yaptı.


Şahintürk, yaptığı açıklamada, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin Kaşgar şehrinde çıkan olaylarda 21 Uygur Türk'ün hayatını kaybettiğini, yüzlercesinin de tutuklandığını anımsattı.


Ramazan ayında şiddet olaylarının azalacağı beklenirken, Çin hükümetinin soydaşlara karşı yürüttüğü haksız ve insanlık dışı politikaların şiddetini artırdığını belirten Şahintürk, açıklamasında şunları kaydetti:


"Çin hükümeti, Doğu Türkistan'da teravih namazı kılınmasını ve Türk memurların oruç tutmasını yasaklamış. Adeta Doğu Türkistan'ın bütün şehirlerinde sıkı yönetim ilan edilmiş, Çin hükümeti işgali altındaki Türkistan toprakları soykırım, asimilasyon gibi mezalimliklerle baş başa kalmıştır. Olayların bir diğer vahim yönü ise Türkiye'dedir. Ne yazık ki, kardeşlerimize karşı uygulanan insanlık dışı politikalar, adeta Müslüman olmayan bir topluma uygulanıyormuş gibi sessizce izlenmektedir. Türklüğün ve Türkiye'nin kanayan yarası olan Doğu Türkistan'a yazılı ve görsel medyada yeterince yer verilmemekte, soydaşlarımızın çektiği sıkıntılar gösterilmemektedir. Ülkücü İşçiler Derneği olarak Kayseri kamuoyunu, Çin mallarını protesto etmeye davet ediyoruz. "


- KAYSERİ

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2011 04:07 Kaynak: AASokak ortasında tartıştığı kişiyi defalarca bıçakladı
Serdar Ortaç, boşandıktan 17 gün sonra Chloe Loughnan ile evlendiğine pişman olduğunu söyledi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emine Bulut cinayeti sonrası idam açıklaması: Benim kararım nettir