Sincar Kaymakamı Mahma Halil: "Sincar halkından olmayanların (PKK) ilçeden çıkması lazım" - Son Dakika

Sincar Kaymakamı Mahma Halil: "Sincar halkından olmayanların (PKK) ilçeden çıkması lazım"

29.06.2022 12:20

Irak Meclisi Milletvekili ve eski Sincar Kaymakamı Mahma Halil, Sincar'daki güvenlik durumunda gerginlik yaşandığını ifade ederek, "Sincar'da defalarca göç yaşandı.

Irak Meclisi Milletvekili ve eski Sincar Kaymakamı Mahma Halil, Sincar'daki güvenlik durumunda gerginlik yaşandığını ifade ederek, "Sincar'da defalarca göç yaşandı. Hükümet, Sincar'da yok, bulunmuyor. Sincar'da yabancılar (PKK) bulunuyor, silahlı gruplar ve kontrolsüz silah bulunuyor. Bu da güvenlik durumunda gerginliğe yol açtı." dedi.

Sincar'daki durumun yerinde izlenmesini ve oradaki gençlerin derdini dinlemek için uluslararası gözetime tabii bir parlamento heyeti kurulmasını istediklerini söyleyen Halil, "Oradaki yabancıların ve Sincar halkından olmayanların (PKK) felakete uğrayan ilçeden çıkması lazım." yorumunda bulundu.

YORUMLAR
500
Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sincar Kaymakamı Mahma Halil: 'Sincar halkından olmayanların (PKK) ilçeden çıkması lazım' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement