Son Dakika Haberleri: Sındırgı'nın Değerlerine Kültür Oscar'ı

Sındırgı'nın Değerlerine Kültür Oscar'ı

11 ay önce

Yağcıbedir Halıları ve Kertil Çam Kolonyaları Yaşama Dokunuyor.

Sındırgı'nın Değerlerine Kültür Oscar'ı, System.String[]

Birbirinden farklı birçok kültürel değere sahip Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde ilçeyi Dünya'ya tanıtan 3000 yıllık kültür Yağcıbedir halıları ve Kertil Çam kolonyaları Yaşama Dokunanlar Platformu ve Tr Shop Avm iş birliği ile hazırlanan 2018 yılı Kültür ve Tarım ürünleri oscar yarışmasında Kültür Oscar'ına layık görüldü.

İstanbul TR Shop AVM düzenlenen tören de ödül almaya hak kazanan ürünlere Kültür Oscar'ları verildi. Türkiye geleninde 35 ürünün ödül aldığı yarışmada iki ödül Sındırgı'ya geldi. Yağcıbedir halıları ve kertil çam kolonyalarının hikâyeleri ve ilçeye sağladığı katkı jüriden ve katılımcılardan tam not aldı.

Turizmle gelişen ilçe Sındırgı'nın değerleri artık ödüllere konu oluyor. Turizm ve kültür değerleri kapsamında bu yıl ilçeye gelen üç ödül oldu. Turizme altlık hazırlamak ve üniversiteyi yerel halkla buluşturmak adına hayata geçirilen Üniversiteli Eller, Renkli Şehirler projesi de geçtiğimiz aylarda Marmara Belediyeler birliği tarafından altın karınca ödülüne layık görülmüştü.

Sındırgı'nın çalışkan ve sevilen belediye başkanı Ekrem Yavaş da Belediye Başkanları Birliği tarafından düzenlenen Türkiye'nin en sevilen belediye başkanları halk oylamasında da Marmara Bölgesinin en sevilen başkanı oldu.

Başkan Yavaş " İlçemize kaybettiği değerleri kazandırmaya devam ediyoruz. Kurtuluşun ve ilçeyi geliştirmenin turizmle mümkün olduğunu belirttik, bu yönde çalışmalarımıza yön verdik. Bu kapsamda da Cumhuriyet tarihinden bu yana görülmemiş nitelikte projelere imza attık. İlçemizin kaybettiği kültürel değerleri de yaşatmaya çalıştık. Artık ilçemizin adı her yerde bilinmeye başladı ve projelerimiz başta olmak üzere kültürel değerlerimizde ödüllere layık görülmeye başladı. Sındırgı halkı ile birlikte başardığımız güzel işler meyveye dönmeye başladı. Bizler birlikte varız, birlikte ilçemizin geleceğini şekillendiriyoruz. Vatandaşlarımıza bizlere güveni ve desteği için teşekkür ediyorum. Bir yıl içerisinde aldığımız dört ödül ilçemize hayırlı olsun." Dedi.
Keles'te Nereyi Kazsan Maden Suyu Fışkırıyor Son Dakika! Silah Zoruyla Afganistan'a Kaçırılmak İstenen Rus Yolcu Uçağı, Acil İniş Yaptı

Son Seçimde AK Parti'nin Aldığı Oyu Bilen Anket Şirketi, İstanbul İçin Araştırma Yaptı