Sinema - Oğlan Bizim Kız Bizim - Son Dakika

Sinema - Oğlan Bizim Kız Bizim

13.10.2016 09:43

Türkiye'deki sinema solanlarında bu hafta 4'ü yerli 7 film vizyona girecek.

Türkiye'deki sinema solanlarında bu hafta 4'ü yerli 7 film vizyona girecek.

Ron Howard'ın yönettiği ve Tom Hanks, Felicity Jones, Ben Foster ile Irrfan Khan'ın oynadığı, bazı sahneleri İstanbul'da geçen "Cehennem" izleyici ile buşacak.

Dan Brown'un aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrolünde yer alan Tom Hanks bu filmde, daha önce Dan Brown'un "Da Vinci Şifresi", "Melekler ve Şeytanlar" kitaplarının da ana karakteri olan Robert Langdon'ı tekrar canlandırıyor.

Senaryosunu David Koepp'in yazdığı film özetle şöyle:

"Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar fakat hiçbirşey hatırlamaz. Kendini bir anda ipuçlarını Dante'nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Semboller zinciri Langdon'ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek çok farklı bir mekana sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul'dur."

"Demir Yumruk"

Jonathan Jakubowicz'in yönettiği filmin başrollerinde Robert de Niro, Edgar Ramirez, Usher Raymond ile Ruben Blades gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Film, boks tarihinin efsanelerinden Roberto Duran ve antrenörü Ray Arcel'in, birbirlerinin hayatlarını nasıl değiştirdiklerini konu ediyor. 1964'ten 1983'e kadar boksun altın çağında geçen film, Duran'in Sugar Ray Leonard'la olan meşhur rekabetinin gerçek hikayesine odaklanıyor.

Robert de Niro'nun Ray Arcel'i, Edgar Ramirez'in de Duran'i canlandırdığı filmde efsanevi boksörün Kuzey Amerika'nın en iyi boksörleriyle karşı karşıya geldiği müsabakalara yer veriliyor.

"Ansızın"

Sebastian Hülk, Julia Jentsch, Hans Zischler ile Sascha Alexander Gersak'ın oynadığı filmin yönetmenliğini "Köprüdekiler" ve "Hayatboyu" filmleriyle birçok festivalden ödül alan Aslı Özge yaptı.

Almanya taşrasında bir anın değiştirdiği hayatlara odaklanan film, şiddeti önceden kestirilemeyen bir olayın insanı kendi zayıflıklarıyla karşı karşıya bırakması sonucunda hayatını sorgulamasını konu alıyor.

"Seni Seven Ölsün"

Cem Tabak'ın yönettiği filmde Hüseyin Avni Danyal, Alper Saldıran, Fulya Zenginer ile Sait Genay gibi isimler rol aldı.

Romantik komedi türündeki film, yüzyıllardır bir tılsım yüzünden sevenlerin kavuşamadığı bir Karadeniz köyünde bu tılsımın etkisini kırmak için çabalayan, aileleri birbirine düşman iki aşık gencin trajikomik hikayesini anlatıyor.

"Oğlan Bizim Kız Bizim"

Aras Aydın, Melis Babadağ, Bala Atabek, Emrah Şahan ve Mustafa Şen gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmenliğini Semra Dündar yaptı.

Film, uzun yıllardır birlikte olduğu sevgilisinden beklediği evlilik teklifini bir türlü alamamış genç bir kızın, yaşadığı büyük hayal kırıklığının ardından bir radyonun düzenlediği yarışmayı kazanarak Antalya'da bir tatil kazanması sonrasında aynı yarışmayı kazanan diğer bir genç ile burada karşılaşıp yaşadığı olaylar etrafında dönüyor.

"Yolsuzlar Çetesi"

Osman Sonant, Beyti Engin, Mesut Can Tomay, Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma'nın başrollerinde olduğu film, mutluluğun peşinden koşan iki dostun varoluş hikayesini anlatıyor.

Komedi türündeki filmin yönetmenliğini Ali Ayyıldız üstlendi.

"Berzah: Cin Alemi"

Ahmet Can Kasap'ın yönettiği filmde Ufuk Kaplan, Kemal Burak Alper, Nilüfer Aydan ile Berna Üçkaleler gibi isimler rol aldı.

Gerçek hikayelerden esinlenerek beyaz perdeye taşınan korku türündeki film, insanlardan kendini soyutlamış olarak hayatına devam eden bir gencin kendisine musallat olan birtakım varlıkların kontrolü altında verdiği yaşam mücadelesini konu ediniyor.

Sinema - Oğlan Bizim Kız Bizim
Sinema - Oğlan Bizim Kız Bizim
Sinema - Oğlan Bizim Kız Bizim
Sinema - Oğlan Bizim Kız Bizim

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Sinema - Oğlan Bizim Kız Bizim - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Portekiz Ligi'nde gelecek sezondan itibaren yabancı hakemler görev yapmaya başlayacak Korona aşısının mucidi Uğur Şahin, normalleşme için tarih verdi: Mayıs sonu haziran başında normal yaşama dönülebilir Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden kadın, 30 santimlik safra kesesi ile dünya tıp literatürüne girdi Keskin nişancı simülatörünün başına geçen Bakan Akar, 450 metre uzaklıktaki hedefi tek atışta vurdu Sağlık Bakanı Koca'ya Kılıçdaroğlu'ndan videolu "bedava aşı" yanıtı: Önce 'Yok' dediler, şimdi 'Var' diyorlar Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla'ya uyuşturucudan 30 yıl hapis istemi Aşk-ı Memnu'nun Adnan'ı Selçuk Yöntem, 40 yıllık evliliğini anlattı Kırmızı Oda dizisindeki gerdek gecesi sahnesine tepki yağdı: Namus böyle bir şey değil