Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da - Son Dakika

Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da

15.02.2018 11:24
Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da, System.String[]

Yıldırım Sinema Akademisi, 150 sinemaseverin katılımıyla Barış Manço Kültür Merkezi'nde her hafta pazar günü gerçekleştiriliyor.

Kültür sanat alanında gerçekleştirdiği atılımlarla örnek projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, 'Yıldırım Sinema Akademisi' ile yine bir ilki gerçekleştiriyor. 1035 kişinin başvurusu sonrası ücretsiz olarak etkinlikte eğitim alma fırsatı yakalayan 150 öğrencinin yer aldığı akademinin geçen 5 haftalık sürecinde önemli isimler katkı bulundu. 5 milyonu aşkın seyirci gişesi ile son yılların en çok konuşulan ve en iyi Türk filmileri arasında gösterilen Ayla filminin yönetmeni Can Ulkay, Filler ve Çimen Tabutta Rövaşata gibi yaptığı filmlerle ulusal ve uluslararası düzeyde ödül alan Derviş Zaim, en iyi oyuncu dalında sayısız ödülün sahibi Görkem Yeltan, yönetmen ve sinema eğitmeni Ege Ellidokuzoğlu ve 2016 yılının en iyi yabancı film dalında Türkiye'nin Oscar adayı olan "Kalandar Soğuğu" filminin görüntü yönetmeni Cevahir Şahir katıldı.

USTA SANATÇILAR GENÇLERLE BİRLİKTE

Vizontele ve Gora gibi birçok ünlü filmin yönetmeni Ömer Faruk Sorak Kurgu yönetmeni olarak Türkiye'nin en tanınmış ismi; vizontele, nerdesin furize, gora, çanakkale yolun sonu ve en son Ayla filmi ile Cape Town Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Kurgu Yönetmeni Ödülü'nün sahibi olan Mustafa Preşeva gelicek. Bugüne kadar Bursa'da yapılmış ve güçlü isimlerin tek çatı altında eğitim verdiği en büyük organizasyon olan Yıldırım Sinema Akademisi'nde, yönetmenlik atölyesi sona erdikten sonra senaryo ve oyunculuk atölyeleri başlayacak yine bu atölyelere de alanında önemli birçok isim katılacak.

Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Doğduğun Ev Kaderindir'de yürek sızlatan sahne! Burhan önce Müjgan'ı sonra kendini vurdu Adana, Samsun ve Ordu'da son iki haftada vaka sayısının %100 arttığını söyleyen Bakan Koca uyardı: Sınavımız devam ediyor Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu