Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da - Son Dakika

Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da

15.02.2018 11:24
Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da, System.String[]

Yıldırım Sinema Akademisi, 150 sinemaseverin katılımıyla Barış Manço Kültür Merkezi'nde her hafta pazar günü gerçekleştiriliyor.

Kültür sanat alanında gerçekleştirdiği atılımlarla örnek projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, 'Yıldırım Sinema Akademisi' ile yine bir ilki gerçekleştiriyor. 1035 kişinin başvurusu sonrası ücretsiz olarak etkinlikte eğitim alma fırsatı yakalayan 150 öğrencinin yer aldığı akademinin geçen 5 haftalık sürecinde önemli isimler katkı bulundu. 5 milyonu aşkın seyirci gişesi ile son yılların en çok konuşulan ve en iyi Türk filmileri arasında gösterilen Ayla filminin yönetmeni Can Ulkay, Filler ve Çimen Tabutta Rövaşata gibi yaptığı filmlerle ulusal ve uluslararası düzeyde ödül alan Derviş Zaim, en iyi oyuncu dalında sayısız ödülün sahibi Görkem Yeltan, yönetmen ve sinema eğitmeni Ege Ellidokuzoğlu ve 2016 yılının en iyi yabancı film dalında Türkiye'nin Oscar adayı olan "Kalandar Soğuğu" filminin görüntü yönetmeni Cevahir Şahir katıldı.

USTA SANATÇILAR GENÇLERLE BİRLİKTE

Vizontele ve Gora gibi birçok ünlü filmin yönetmeni Ömer Faruk Sorak Kurgu yönetmeni olarak Türkiye'nin en tanınmış ismi; vizontele, nerdesin furize, gora, çanakkale yolun sonu ve en son Ayla filmi ile Cape Town Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Kurgu Yönetmeni Ödülü'nün sahibi olan Mustafa Preşeva gelicek. Bugüne kadar Bursa'da yapılmış ve güçlü isimlerin tek çatı altında eğitim verdiği en büyük organizasyon olan Yıldırım Sinema Akademisi'nde, yönetmenlik atölyesi sona erdikten sonra senaryo ve oyunculuk atölyeleri başlayacak yine bu atölyelere de alanında önemli birçok isim katılacak.

Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sinemanın Usta İsimleri Yıldırım'da - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Uyku sorununun koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırdığı ortaya çıktı Son Dakika: Aşılama programının ikinci adımına geçiliyor! Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Oyuncu Zehra Yılmaz, kar pozuyla takipçilerini mest etti Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi