Son Dakika Haberleri: SinemaTV'de Fahrenheıt 451

SinemaTV'de Fahrenheıt 451

6 yıl önce

Ray Bradbury'nin aynı adlı eserinden beyaz perdeye uyarlanan bilim kurgu, kitapların yokedildiği bir geleceği resmediyor.

SinemaTV'de Fahrenheıt 451, System.String[]
SinemaTV D-Smart 7'nci kanalda, Teledünya 250'nci kanalda ve aynı anda SinemaTV HD'de D-Smart 407'nci kanalda ve Teledünya 244'ncü kanalda izleyebilirsiniz.

FAHRENHEIT 451

Tür: Bilim Kurgu, Drama
Yönetmen: François Truffaut
Yapım Yılı: 1966
Oyuncular: Oskar Werner, Julie Christie, Cyril Cusack

Gelecekte totaliter bir yönetim, fikir özgürlüğünü kısıtlamak amacıyla kitapları yasaklar ve basılı olan herşeyi yakmak üzere, yaptığının nedenini merak edip sorgulamayan özel bir itfaiye ekibi kurar. Ancak Montag (Oskar Werner) adlı bir itfaiyeci, yeraltı edebiyat örgütü üyelerinden biri olan Clarisse'ye (Julie Christie) aşık olunca, yerine getirdiği görevin ahlaki yönünü sorgulamaya başlar. Bundan sonra vereceği karar, görevine devam etmek ya da yaşamını riske atıp devlet iradesinin karşısında durmak arasında olacaktır.

Yayın Saati : 21.00
Yayın Tarihi : 08 Mayıs Çarşamba6 Büyükşehirde Yapılan Ankette Dikkat Çeken Sonuçlar TCDD'ye KPSS Şartı Aranmaksızın 356 Personel Alınacak! İşte Aranan Şartlar Yeni Zelanda'da Mezarlıkta Görev Yapan Kadın Polisten Anlamlı Hareket