Sinop'ta "İftar Sevinci" Programı - Son Dakika

Sinop'ta "İftar Sevinci" Programı

29.06.2016 22:49
Sinop'ta

Sinop'un Boyabat ilçesinde, Kur'an kursu öğrencilerine yönelik "iftar sevinci" programı düzenlendi.

Sinop'un Boyabat ilçesinde, Kur'an kursu öğrencilerine yönelik "iftar sevinci" programı düzenlendi.

Çamlıca Mahallesi'ndeki pazar alanında düzenlenen programda konuşan Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, programın gerçekleştirilmesine katkı yapanlara teşekkür ederek, "Sevgili çocuklar, sizler günahsızsınız, sizlerin duaları kabul olur. Bu akşam ellerinizi havaya kaldırıp, temiz yüreklerinizle dua etmenizi istiyorum. En güzel Ramazan, çocukluktaki Ramazandır, iftardır. Yine yaz aylarındaki Ramazan en güzel Ramazandır. Sizler, bu akşam sofralarınızla bir çiçek bahçesi oluşturdunuz. Benim için bu akşamki iftarın ayrı bir önemi ve hatırası kalacaktır." diye konuştu.

Kaymakam Güney, konuşmasının ardından iftar yemeğinin düzenlenmesine katkı yapan iş adamı İbrahim Çiftçi'ye plaket takdim etti.

Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam ise, 142 öğretici ve 2 bin 637 öğrenciyle yaz Kur'an kurslarında eğitim verdiklerini, hedeflerinin 3 bin 500 öğrenci olduğunu söyledi.

Protokol üyeleri, Kur'an kursu öğrencileri ve öğreticileri ile ailelerinin birlikte iftar yaptığı programda Sinop Hayallar Tiyatrosu tarafından oyunlar sergilendi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sinop'ta 'İftar Sevinci' Programı - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan'la görüşen Saadet Partili Asiltürk'ün ittifak açıklamalarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: İnşallah çatlaklar olmaz Son Dakika: Başakşehir'i 2-1 mağlup eden Trabzonspor Süper Kupa'yı müzesine götürdü Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı Acun Ilıcalı'nın 20 yıllık sağ kolu Birol Doğan istifa etti Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış Pelin Akil'den üçüncü çocuk için eşine bomba gönderme İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular