Son Dakika Haberleri: Sinop'ta Kosgeb, 6 Milyon Liralık Destek Aktaracak

Sinop'ta Kosgeb, 6 Milyon Liralık Destek Aktaracak

8 yıl önce

Sinop KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, küçük esnafa ve sanayiciye 2012 yılında toplam 6 milyon 400 bin TL tutarında destek aktaracaklarını söyledi.

Sinop'ta Kosgeb, 6 Milyon Liralık Destek Aktaracak, System.String[]

Sinop KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, küçük esnafa ve sanayiciye 2012 yılında toplam 6 milyon 400 bin TL tutarında destek aktaracaklarını söyledi.


Yeni hizmet binasına taşınan KOSGEB Müdürlüğü'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sinop Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hikmet Albayrak'ın ziyaretinde konuşan Ahmet Dursunoğlu, 2012 desteklerine değindi. Dursunoğlu, şunları söyledi: "KOSGEB olarak girişimciden küçük esnafa, sanayiciye ve inovatif projesi olan herkese hitap eden 7 adet destek programını Sinop'ta uygulayacağız. Özellikle Girişimcilik Destek Programımız kapsamında iş kurmak isteyen 500 girişimci adayının eğitilmesi ve bu çerçevede en az 80 yeni işyerinin KOSGEB desteği ile kuruluşunun sağlanması, KOBİ Proje Destek Programımız kapsamında en az 25 KOBİ işletmesinin projesinin yüzde 60 hibe oranıyla desteklenmesi, Ar-Ge Proje Destek Programımız kanalıyla en az 5 Ar-Ge ve İnovasyon projesinin yüzde 75 hibe oranıyla desteklenmesi ve yine İşbirliği-Güçbirliği Destek Programımız kapsamında en az 5 ortaklık projesini Sinop'ta desteklemeyi planlamaktayız. İşbirliği-Güçbirliği programı kapsamında KOBİ'lerin yapacakları ortak tedarik, ortak pazarlama, ortak laboratuvar ya da ortak üretim projelerine KOSGEB tarafından 250 bin TL hibe ve 500 binTL tutarında faizsiz kredi desteği sağlamamız mümkündür. Bu kapsamada Sinop'ta ortaklık kültürünün gelişmesine ve üretimde ve hizmet sunumunda birim maliyetlerin azaltılmasına katkı sağlamayı düşünüyoruz. Bunun yanında özellikle küçük esnafımızı desteklemek amacıyla çıkardığımız avantajlı kredilerden Sinop merkez ve ilçelerdeki esnaflarımızı bundan sonra daha çok yararlandırmayı hedefliyoruz. Bundan sonra KOSGEB desteklerinden en çok yararlanacak iller arasında Sinop yerini alacaktır."


KOSGEB'in Sinop'ta faaliyette bulunmasından dolayı memnun olduklarını ifade eden Sinop Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hikmet Albayrak ise yeni işyerinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Albayrak, "Sinoplu iş adamlarının zaman zaman yurt dışı programlarına katıldıklarını, KOSGEB'in iş adamlarımıza ne tür imkanlar ve destekler verdiğini öğrenmek istediklerini, derneğimizde gerekirse iş adamlarımıza, üyelerimize bu konu ile ilgili seminerlerin düzenleyeceği." şeklinde konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 12:17 Kaynak: CHAMilyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi Hollanda'dan sınır dışı edilen DEAŞ'lılarla ilgili açıklama: Türkiye'yi ikna edemedik