Sinop'ta Kosgeb, 6 Milyon Liralık Destek Aktaracak - Son Dakika

Sinop'ta Kosgeb, 6 Milyon Liralık Destek Aktaracak

02.01.2012 12:17
Sinop'ta Kosgeb, 6 Milyon Liralık Destek Aktaracak, System.String[]

Sinop KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, küçük esnafa ve sanayiciye 2012 yılında toplam 6 milyon 400 bin TL tutarında destek aktaracaklarını söyledi.

Sinop KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, küçük esnafa ve sanayiciye 2012 yılında toplam 6 milyon 400 bin TL tutarında destek aktaracaklarını söyledi.

Yeni hizmet binasına taşınan KOSGEB Müdürlüğü'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sinop Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hikmet Albayrak'ın ziyaretinde konuşan Ahmet Dursunoğlu, 2012 desteklerine değindi. Dursunoğlu, şunları söyledi: "KOSGEB olarak girişimciden küçük esnafa, sanayiciye ve inovatif projesi olan herkese hitap eden 7 adet destek programını Sinop'ta uygulayacağız. Özellikle Girişimcilik Destek Programımız kapsamında iş kurmak isteyen 500 girişimci adayının eğitilmesi ve bu çerçevede en az 80 yeni işyerinin KOSGEB desteği ile kuruluşunun sağlanması, KOBİ Proje Destek Programımız kapsamında en az 25 KOBİ işletmesinin projesinin yüzde 60 hibe oranıyla desteklenmesi, Ar-Ge Proje Destek Programımız kanalıyla en az 5 Ar-Ge ve İnovasyon projesinin yüzde 75 hibe oranıyla desteklenmesi ve yine İşbirliği-Güçbirliği Destek Programımız kapsamında en az 5 ortaklık projesini Sinop'ta desteklemeyi planlamaktayız. İşbirliği-Güçbirliği programı kapsamında KOBİ'lerin yapacakları ortak tedarik, ortak pazarlama, ortak laboratuvar ya da ortak üretim projelerine KOSGEB tarafından 250 bin TL hibe ve 500 binTL tutarında faizsiz kredi desteği sağlamamız mümkündür. Bu kapsamada Sinop'ta ortaklık kültürünün gelişmesine ve üretimde ve hizmet sunumunda birim maliyetlerin azaltılmasına katkı sağlamayı düşünüyoruz. Bunun yanında özellikle küçük esnafımızı desteklemek amacıyla çıkardığımız avantajlı kredilerden Sinop merkez ve ilçelerdeki esnaflarımızı bundan sonra daha çok yararlandırmayı hedefliyoruz. Bundan sonra KOSGEB desteklerinden en çok yararlanacak iller arasında Sinop yerini alacaktır."

KOSGEB'in Sinop'ta faaliyette bulunmasından dolayı memnun olduklarını ifade eden Sinop Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hikmet Albayrak ise yeni işyerinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Albayrak, "Sinoplu iş adamlarının zaman zaman yurt dışı programlarına katıldıklarını, KOSGEB'in iş adamlarımıza ne tür imkanlar ve destekler verdiğini öğrenmek istediklerini, derneğimizde gerekirse iş adamlarımıza, üyelerimize bu konu ile ilgili seminerlerin düzenleyeceği." şeklinde konuştu.

Sinop'ta Kosgeb, 6 Milyon Liralık Destek Aktaracak

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sinop'ta Kosgeb, 6 Milyon Liralık Destek Aktaracak - Son Dakika


Son Dakika

Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor Real Madrid, 2. Lig ekibi Alcoyano'ya 2-1 yenilerek kupadan elendi Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor