Şiö Bölgesel Terörle Mücadele Yapısı Taşkent'te Toplandı - Son Dakika

Şiö Bölgesel Terörle Mücadele Yapısı Taşkent'te Toplandı

Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Bölgesel Terörle Mücadele Yapısı (RATS) Konseyi 34. Toplantısı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yapıldı.

Şiö Bölgesel Terörle Mücadele Yapısı Taşkent'te Toplandı, System.String[]

Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Bölgesel Terörle Mücadele Yapısı (RATS) Konseyi 34. Toplantısı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yapıldı.

Örgüte üye Çin, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Hindistan, Pakistan ve Özbekistan ile RATS İcra Komitesi üyelerinin katıldığı toplantıda üye ülkeler ve bölgedeki güvenlik ve istikrar meseleleri ele alındı.

Rusya'nın dönem başkanlığında yapılan toplantıda, terör, ayrılıkçı ve aşırıcılıkla mücadele, bölgedeki mevcut sorunların çözümü ve bu çerçevede uluslararası kuruluşlarla iş birliği meseleleriyle örgüte üye ülkelerin güvenliğinin pekiştirilmesi konuları gözden geçirildi.

RATS Konseyinin 2018 yılı, İcra Komitesinin de 2016-2018 yıllarına yönelik faaliyet raporlarının görüşüldüğü toplantıda, bu yıl örgüte üye ülkelerin "Terörle Mücadele-2019" eğitim tatbikatı, "Dayanışma-2019-2021" ortak sınır operasyonu, sınır koruma birlikleri yedinci toplantısı, terör, ayrılıkçı ve aşırıcılık yanlısı internet kullanıcılarının belirlenmesi ve önlenmesi temalı eğitim seminerinin düzenlenmesi konularında mutabık kalındı.

Toplantıda ayrıca RATS Konseyinin bir sonraki toplantısının eylülde Rusya'da yapılması kararlaştırıldı.

Toplantının ardından RATS'ın kuruluşunun 15. yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Merkez Bankası, açık piyasa işlemleri çerçevesinde tanınan likidite imkanını sıfırladı Ayrıldıkları konuşulan Serenay Sarıkaya ve Cem Yılmaz, teknede sarmaş dolaş yakalandı Eski CHP'li Öztürk Yılmaz, kurduğu partinin genel başkanı seçildi Boşandıktan 20 gün sonra eski rol arkadaşıyla sevgili olan İsmail Hacıoğlu, eleştirilere cevap verdi Taksim'de tiner kullanan iki kardeşten abi, diğerini yaktı Meteoroloji uyardı! Doğu Karadeniz'de şiddetli sağanak bekleniyor MasterChef Türkiye'de gerginlik! Somer Şef, tartışan yarışmacıları sert bir dille uyardı ABD Başkanı Trump basın toplantısı düzenlediği sırada Gizli Servis tarafından salondan çıkarıldı Günlük burç yorumları 11 Ağustos 2020 Salı (Haftalık burç yorumları) Ali Babacan, IMF üzerinden kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi Dışişleri Bakanlığı, Oruç Reis'in faaliyet sahasını gösteren haritayı paylaştı UEFA Avrupa Ligi'nde Inter ve Manchester United yarı finale yükselen ilk takımlar oldular Koronavirüs karantinasında olması gereken aile tatile giderken jandarmaya yakalandı Mansur Yavaş, AK Partili Murat Köse'ye sert çıktı: Ağzını topla, düzgün konuş Toshiba 35 yılın ardından laptop sektöründen tamamen çekildi